Okna energooszczędne – nowe standardy w budownictwie

475
0
Share:

Nowoczesne domy wznoszone na pustych działkach w dużym stopniu różnią się od budynków projektowanych kilkanaście lat temu. Nowoczesne bryły z efektownymi przeszkleniami zachwycają swoją surowością, innowacyjnym designem i funkcjonalnością. Jednym z elementów wpływających na parametry budynków mieszkalnych są okna. Czym charakteryzują się okna energooszczędne, które wypierają swoich standardowych poprzedników? Sprawdź!

Innowacje dla Twojego komfortu

Montowane w nowoczesnych budynkach mieszkalnych okna energooszczędne charakteryzują się doskonałymi parametrami pozwalającymi zminimalizować straty ciepła. Producenci wysokiej klasy oszkleń proponują szereg rozwiązań zapobiegających ulatnianiu się ogrzanego powietrza na zewnątrz – montują w szczelnych ramach  potrójne szyby wypełnione argonem lub kryptonem, pokrywają szkło powłoką niskoemisyjną, starannie zaprojektowane profile wyposażają w ramki dystansowe wykonane ze stali szlachetnej.

Parametry okien energooszczędnych

Najważniejszym parametrem określającym szczelność (a zatem skuteczność) okna jest Uw, czyli współczynnik wskazujący na to, ile ciepła ucieka przez całą konstrukcję okienną. Im jego wartość jest mniejsza, tym lepiej okno spełnia swoją rolę. W dawniej montowanych, wysłużonych dzisiaj oknach parametr Uw mógł wynosić nawet 3,0 W/m2K. Producenci okien energooszczędnych proponują modele wykazujące przenikalność na poziomie nieprzekraczającym 0,9 W/m2K.

Inwestycja  w przyszłość

Wydawać by się mogło, że wyposażenie nowego domu w okna energooszczędne jest sporym wydatkiem. Warto mieć jednak świadomość, że inwestycja szybko się zwróci. Dzięki doskonałej izolacji termicznej znacząco obniży się wartość rachunków za ogrzewanie.

 

Share: