Kiedy wymiana okien jest konieczna?

1757
0
Share:
wymiana okien w bloku

Wymiana okien to spory wydatek, bez względu na to, czy mamy niewielkie mieszkanie w bloku, czy mieszkamy w dużym domu jednorodzinnym. Olbrzymia oferta licznych producentów również nie ułatwia podjęcia szybkiej decyzji – często zastanawiamy się nad konkretnymi modelami przez wiele tygodni. Warto jednak wiedzieć, kiedy wymiana okien okaże się konieczna!

Wymiana okien – zmień stare na nowe!

Stare typy stolarki okiennej widujemy coraz częściej, jednak dalej są one obecne w przestrzeni wokół nas. Dawniej okna wykonywano z niezabezpieczonych desek drewnianych, szyby zaś były kruche i bardzo podatne na uszkodzenia, zarysowania. Dzisiaj okna tworzy się zupełnie inaczej – wszystko za sprawą dostępnych technologii. Mieszkania czy domy posiadające starą stolarkę okienną narażone są przede wszystkim na wyziębienie – nieszczelność starych uszczelek to najpowszechniejszy problem. Oczywiście wiele osób radzi sobie z tym poprzez obtykanie okien kocami, jednak na dłuższą metę i to rozwiązanie nie pomaga. Problemem są także pękające ramy okienne, które przez długie lata zdążyły stracić na swojej trwałości.
Nie obawiajmy się wymiany okien na nowe, np. plastikowe. Wiele spółdzielni mieszkaniowych zwraca część kosztów tej inwestycji właścicielom mieszkania. Dzięki temu cena za okno jest zdecydowanie niższa!

Problemy związane z nowoczesną stolarką okienną

Zdarza się, że klienci otrzymują wadliwą stolarkę okienną. Problemy mogą dotyczyć rozchybotanych zawiasów, ale również niskiej jakości gumy z której wykonano uszczelki. Wiele osób skarży się także na niską jakość plastiku, z której wykonano ramy okienne. Po kilku latach użytkowania plastik zmienia kolor, jest podatny na uszkodzenia.

Zmiana okien w związku z nadchodzącą zimą

Wiele osób decyduje się na zmianę starych okien przed zimą – to dobre rozwiązanie, które uchroni nas przed podwyższonymi rachunkami za ogrzewanie w miesiącach zimowych.

Share: