Nowoczesne okna – co proponują producenci?

414
0
Share:

Wybór stolarki okiennej nie powinien być przypadkowy – mówią architekci i deweloperzy. Konkretne okna mogą nie tylko poprawić nasz komfort cieplny w mieszkaniach, ale tez uchronić nas przed hałasem dobiegającym z zewnątrz.

Okna dźwiękoszczelne – co warto o nich wiedzieć?

Okna dźwiękoszczelne to ciekawa propozycja kierowana przede wszystkim do mieszkańców dużych miast. Okna tego typu, ze względu na swoją budowę, doskonale izolują przed hałasem, obniżając go nawet o kilka-kilkanaście decybeli. Problem hałasu w dużych miastach jest palący – bliskość ruchliwych ulic, ale również szum pochodzący z punktów handlowych czy lotnisk wpływa negatywnie na nasze samopoczucie i sprawia, że stajemy się nerwowi, przygnębieni, źle sypiamy. Okna dźwiękoszczelne pozwolą na zmniejszenie hałasu o kilka lub nawet kilkanaście decybeli, co znacząco wpłynie na nasz poziom komfortu i wygody. Dzięki zastosowaniu odpowiednich elementów i ich systemów łączenia okna dźwiękoszczelne często lepiej izolują ciepło w mieszkaniach od klasycznych okien.

Okna czteroszybowe – co wyróżnia je na tle innych?

Jednymi z najbardziej pożądanych na polskim rynku są okna czteroszybowe. Okna czteroszybowe posiadają specjalistyczną konstrukcję i zastosowane elementy, dzięki czemu wyprzedzają klasyczne okna zarówno w kwestii termoizolacji pomieszczeń, jak i chronienia ich przed hałasem. Okna czteroszybowe doskonale izolują przed chłodem, utrzymują ciepło wewnątrz mieszkania. Zastosowanie takiej technologii pozwoli na znaczne zmniejszenie rachunków. Okna czteroszybowe w swojej konstrukcji wykorzystują nie tylko cztery szyby – producenci zwracają uwagę na specjalnie wydzielone komory, w których możliwe jest zainstalowanie żaluzji wewnętrznych. Żaluzje takie będą odizolowane przed kurzem, przez co nic nie zakłóci ich pracy.

 

 

Share: