Budujemy dom: jaki kolor okien do grafitowego dachu?

740
0
Share:

Grafitowe dachy wypierają powoli popularną do niedawna dachówkę w kolorze czerwieni. Uniwersalny, stonowany grafit  harmonijnie zlewa się z otoczeniem i stanowi eleganckie zwieńczenie bryły domu. Aby projekt nienagannie się prezentował, dach powinien harmonijnie współgrać z kolorem elewacji i okien. Zastanawiasz się, jaki kolor okien do grafitowego dachu dobrać? Sprawdź nasze rady i znajdź optymalne rozwiązanie!

Jaki kolor okien do grafitowego dachu minimalistycznego domu?

 

Grafitowe dachy najefektowniej prezentują się zestawione z jasną elewacją w kolorze kości słoniowej, piasku, rozbielonej szarości. Doskonałym dopełnieniem grafitowego dachu będą okna w tym samym lub podobnym odcieniu. Niekwestionowanym hitem na rynku są w ostatnim czasie okna z profilami  w kolorze antracytu i szarościach w różnych tonacjach. Zestawione z grafitowym dachem stworzą elegancką, wysmakowaną całość zgodną z najświeższymi trendami architektonicznymi.

Klasyka zawsze w modzie

Szukasz maksymalnie uniwersalnego rozwiązania? W takim razie postaw na sprawdzone okna z profilami z białego PCV. Proste ramy w śnieżnobiałym kolorze wtopią się w każdą bryłę, niezależnie od stylu, w jakim jest zaprojektowana. Jednak warto mieć świadomość, że połączenie ciemnego dachu i białych elementów może sprawić, że budynek będzie zimny w odbiorze.

Naturalna nuta

Chcesz nadać swojemu domowi nieco naturalności i ciepłego wyrazu? W takim razie postaw na okna z drewna. Ciekawym dopełnieniem grafitowego dachu będą okna osadzone w drewnianych ramach (szczególnie z gatunków o ciemnym wybarwieniu). Drewniane okna stanowią niezwykle atrakcyjną i funkcjonalną alternatywę dla okien  z aluminium oraz tworzyw sztucznych. Drewno ociepla wnętrza i elewację, cechuje się bardzo dobrą izolacją termiczną i odpornością na wysoką temperaturę. Należy jednak pamiętać o ich regularnej impregnacji.

Share: