Pasywny dom – wybierz odpowiednie okna!

1063
0
Share:
Pasywny dom – wybierz odpowiednie okna!

Moda na budownictwo pasywne nie mija – każdy z nas pragnie mieszkać bardziej ekologicznie oraz zachować więcej pieniędzy we własnych portfelu. Budownictwo pasywne obejmuje wiele zagadnień, w tym wykorzystanie rekomendowanych okien. Jakie to okna? Jak mogą wspomóc nasz codzienny komfort?

Chroń mieszkanie przed chłodem!

Chłód to jeden z największych problemów związanych ze starą czy nieszczelną stolarka okienną. Istotne jest to, aby zlokalizować źródło nieszczelności i zadecydować o metodach na naprawdę. W przypadku starszych okien warto rozważyć ich całkowitą wymianę. Obecnie w sklepach i u producentów takich jak okna-internorm.pl znajdziemy szeroki wybór stolarki okiennej w dobrych cenach.

Budownictwo pasywne zakłada, że ciepło dla domu może być pozyskiwane nie tylko z oczywistych źródeł ogrzewania (piece, kaloryfery), ale także odzyskiwane jako efekt uboczny pracy innych urządzeń. W przypadku budownictwa pasywnego okna pasywne mają jeszcze bardziej wspierać ten efekt i zatrzymywać ciepło wewnątrz pomieszczenia.

Jak to możliwe, że okna pasywne zatrzymują tak wiele ciepła wewnątrz? Wszystko za sprawą odpowiedniej budowy ramy oraz wykorzystania 3 lub więcej szyb w konstrukcji okna. Dzięki temu ubytek ciepła jest minimalny, a my możemy cieszyć się komfortowymi warunkami w naszym domu.

Okna pasywne panoramiczne – dla koneserów pięknych widoków!

Łączenie okien pasywnych i panoramicznych jest chętnie wybieranym produktem – takie okna najlepiej sprawdzają się w miejscach o wyjątkowych walorach estetycznych. Takie okna pozwalają na wpuszczenie do wnętrza pomieszczenia jak największej ilości światła, jednocześnie chroniąc ciepłe powietrze wewnątrz. Okna pasywne są chętnie wybierane do domów w stylu holenderskim i belgijskim.

Share: