Jakie okna wybrać do naszego domu?

395
0
Share:

Budowa domu to spore przedsięwzięcie oraz koszty, z którymi musimy się liczyć. Już na poziomie projektu domu warto zadbać o to, aby nasz nowy dom był odpowiednio izolowany przed chłodem. Poza systemami grzewczymi oraz nowoczesnymi materiałami izolacyjnymi pamiętajmy o tym, że elementem wpływającym na nasz komfort termiczny są również okna. Jaką stolarkę okienną wybrać?

Okna drewniane czy plastikowe – poznaj różnice?

Jednym z podstawowych wyborów podczas kupowania okien jest decyzja o tym, czy okna mają być plastikowe czy drewniane. Oba rozwiązania mają wiele zalet – w przypadku okien plastikowych możemy mówić o konkurencyjnej cenie oraz dobrych właściwościach termoizolacyjnych. Okna drewniane z kolei są nieco droższe, jednak klienci podkreślają ich wyjątkowy wygląd, usłojenie – takie okna doskonale sprawdzą się w budynkach o architekturze loftowej, nowoczesnej, industrialnej czy rustykalnej. Warto wiedzieć, że okna drewniane posiadają nieco lepsze parametry ochrony przed hałasem w porównaniu do okien plastikowych. Musimy również wiedzieć, że okna drewniane będą wymagały konserwacji raz na kilka lat, by były lepiej zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Okna 4-szybowe – ciekawa nowość na polskim rynku

Szukając okien o wysokich parametrach technicznych i niskim współczynniku przenikalności ciepła warto zwrócić uwagę na okna 4-szybowe. Nowoczesne okna tego typu posiadają cztery szyby – klasyczne okna zazwyczaj wyposażone są w trzy szyby. Okna 4-szybowe, ze względu na swoją budowę, doskonale izolują przed chłodem, jak i przed hałasem. Tajemnicą jest tu sama konstrukcja oraz to, w jaki sposób szyby są wklejane w ramę okna. Okna 4-szybowe świetnie sprawdzą się w domach pasywnych, idealnie wpisując się w te technologie.

Share: