Okna panoramiczne – warto?

396
0
Share:

Cechą charakterystyczną nowoczesnych budynków stawianych na pustych działkach są imponujące przeszklenia. Architekci coraz śmielej zastępują nierzadko i całe ściany przezroczystymi taflami dodającymi bryle designerskiego rysu. Nie ulega wątpliwościom, że takie rozwiązanie jest efektowne. Ale czy można określić go mianem funkcjonalnego? Sprawdź!

Szklane domy otwarte na świat

Wielkoformatowe przeszklenia i całoszklane narożniki zacierają granice między zewnętrzną strefą domu a jego wnętrzem. Przeszklenia w rozmiarze XXL optycznie powiększają przestrzeń i dodają wnętrzom przestronności. Ponadto, światło naturalne w ogromnej mierze kształtuje klimat w pomieszczeniu i wpływa na nastrój domowników. Dzięki oknom panoramicznym pomieszczenia są doświetlone przez cały dzień. Pamiętaj o tym, że ta zaleta w niektórych przypadkach może stać się wadą. Aby zapobiec nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza domu w okresie letnim, wystarczy zamontować w oknach rolety zewnętrzne albo żaluzje.

W rząd okien panoramicznych przeważnie wpisane są przesuwne drzwi tarasowe ułatwiające poruszanie się między ogrodem a salonem czy jadalnią. Po otwarciu efektownych drzwi możesz cieszyć się pięknym efektem połączenia dwóch przestrzeni.

Parametry

Popularność niebanalnego architektonicznego rozwiązania ma swoje przełożenie na ofertę rynkową. Nowoczesne okna panoramiczne proponowane przez czołowych producentów charakteryzują się doskonałymi parametrami – izolacyjnością cieplną, dźwiękoszczelnością i zabezpieczeniami. W katalogach znajdziesz modele osadzone w profilach plastikowych, aluminiowych, drewnianych oraz drewniano-aluminiowych w bogatej gamie barw.

Share: