Okna plastikowe czy drewniane – co wybrać?

679
0
Share:

Szukając idealnej stolarki okiennej zazwyczaj skupiamy się na cenach – to dla nas kluczowa kwestia podczas takiej inwestycji. Dzisiaj mamy jednak w czym wybierać – warto więc poświecić nieco czasu na to, aby przyjrzeć się z bliska oferowanym produktom. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się okna plastikowe oraz okna drewniane. Które z nich okażą się lepszą inwestycją?

Okna PCV – dobra cena i doskonała jakość

Wybór stolarki okiennej nie powinien być przypadkowy. Szukając idealnych okien powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na położenie naszego domu czy mieszkania, ale i nasze oczekiwania. W przypadku mieszkań blokowych w okolicy, w której nie dokucza nam nadmierny hałas, najlepiej sprawdzą się klasyczne okna PCV. Ich największą zaletą jest doskonały stosunek jakości do ceny – okna te są oferowane w atrakcyjnych cenach, a ich parametry techniczne pozwalają na dobrą ochronę wnętrz przed chłodem. W przypadku okien PCV zaletą jest również to, że są one oferowane w krótkich terminach – duże zainteresowanie tymi produktami sprawia, że nie musimy martwić się długim czasem oczekiwania.

Okna drewniane – eleganckie okna w nowoczesnej odsłonie

Drewniane okna cenione są przede wszystkim przez wzgląd na ich wygląd – doskonale prezentują się one w przypadku nowoczesnych domów w stylu rustykalnym, skandynawskim czy loftowym. Okna takie są droższe, jednak cena wynika nie tylko z eleganckiego wyglądu. Okazuje się, że okna z drewna posiadają minimalnie lepszy współczynnik izolacji akustycznej w porównaniu do klasycznych okien PCV. Wadą okien drewnianych jest konieczność ich konserwacji raz na jakiś czas. Dzięki temu drewno zachowa nie tylko swój kolor, ale też będzie bardziej odporne na zmienne warunki atmosferyczne oraz na wilgoć. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji okna odwdzięczą się doskonałym wyglądem.

 

 

Share: