Okna panoramiczne – za i przeciw

1551
0
Share:
Okna panoramiczne – za i przeciw

Domy wznoszone według nowoczesnych standardów architektonicznych urzekają swoim efektownym wyglądem. Kto z nas nie marzy o zamieszkaniu w designerskim, parterowym budynku z wielkim tarasem? Nieodłącznym elementem nowoczesnych brył są wielkoformatowe przeszklenia. Czy wybór projektu urozmaiconego oknami panoramicznymi to dobry pomysł? Sprawdź, jakie wady i zalety posiada modne rozwiązanie!

Zalety

Okna panoramiczne z pewnością zainteresują estetów, którzy pragną żyć w nowoczesnej przestrzeni. Zastąpienie jednej ze ścian salonu przesuwnymi panelami nadaje atrakcyjności budynkowi od zewnątrz oraz uatrakcyjnia wewnętrzne aranżacje. Urozmaicenie elewacji wielkoformatowymi taflami to najlepszy sposób, aby nieco przełamać chłodny minimalizm, łącząc go z czystą naturą. Okna panoramiczne znoszą granicę między strefą dzienną a ogrodem, dzięki czemu możesz obcować z naturą i obserwować przyrodę.

Dzięki wrażeniu otwartej przestrzeni, wnętrze domu wydaje się większe. Okna panoramiczne wpuszczają do domu maksimum światła, co dodatkowo potęguje wrażenie przestronności oraz pozytywnie wpływa na samopoczucie domowników.

Wady

Niestety, okna panoramiczne nie są pozbawione wad. Decydując się na takie rozwiązanie, musisz mieć świadomość, że wpadające do pomieszczenia promienie będą mocno podnosić temperaturę w pokoju. O ile zimą takie rozwiązanie jest z pewnością bardzo korzystne, o tyle latem może powodować duży dyskomfort. Jednak możesz w prosty sposób wyeliminować ten problem – aby odizolować się od ostrego słońca, wystarczy zamontować dedykowane oknom panoramicznym żaluzje lub rolety. Proste rozwiązanie zapewni nie tylko komfort cieplny, ale także skutecznie i dyskretnie odgrodzi domowników od wzroku ciekawskich sąsiadów. Jeśli mycie tak dużej powierzchni okien jest dla Ciebie problemem, możesz zlecić to zadanie profesjonalistom.

Share: