Okna panoramiczne – poznaj ich zalety i wpuść więcej światła do mieszkania!

1198
0
Share:
okna panoramiczne biuro

Pragniesz, aby w Twoim domu zagościło więcej naturalnego światła? Interesujesz się nowoczesnymi rozwiązaniami związanymi z architekturą domów? Okna panoramiczne wydają się być jednym z ciekawszych rozwiązań oferowanych właśnie prywatnym inwestorom. Co warto o nich wiedzieć? Czy faktycznie będą one ozdobą naszego domu?

Okna panoramiczne – kilka informacji technicznych

Okna panoramiczne, tak samo jak w przypadku klasycznych okien, tworzone są z aluminium, drewna lub plastiku – wybór konkretnego materiału będzie generował wysokość ceny za okno. Drugim czynnikiem, który wpływa na cenę okna panoramicznego, jest jego wielkość. To oczywiście zależy od samej konstrukcji budynku. Warto wiedzieć, że okna tego typu są niezwykle ciężkie, przez co ich konstrukcja musi być dodatkowo wzmacniana. Okna panoramiczne tworzone są również w taki sposób, aby w jak najmniejszym stopniu oddawać ciepło z wewnątrz. Wielu użytkowników boi się mycia okien panoramicznych – jeśli jednak nie chcemy robić tego samodzielnie w obawie przed upadkiem możemy wynająć specjalistyczne firmy sprzątające. Jej pracownicy są wyszkoleni i wyposażeni do mycia dużych powierzchni.

Gdzie sprawdzają się najlepiej okna panoramiczne?

Najczęściej są one stosowane w biurowcach i budynkach wykorzystywanych na działalność firm. Z zewnątrz tworzą niesamowite wrażenie i doskonale uzupełniają estetykę budynku. Wykorzystanie okien panoramicznych w przypadku domów jednorodzinnych także jest coraz częstsze. Okna tego typu wykorzystywane są w przypadku pokojów dziennych oraz salonów, szczególnie tych wychodzących na przydomowy ogród. Takie okno panoramiczne pozwoli na lepsze oświetlenie pomieszczenia w ciągu dnia, cieszenie się widokiem natury i jej bliskością.

Wadą okien panoramicznych jest ich położenie z południowej strony domu. W przypadku gorącego lata ilość wpadającego ciepła do wnętrza sprawi, że stanie się ono duszne. W takich sytuacjach producenci zalecają przede wszystkim wewnętrzne kotary lub rolety. Warto wiedzieć, że rolety zewnętrzne mogą stanowić dodatkowe zabezpieczenie przed włamywaczami.

Share: