Jakie okna sprawdzą się w nowoczesnej kuchni?

2373
0
Share:
Jakie okna sprawdzą się w nowoczesnej kuchni?

Kuchnia to serce domu pachnące domowymi wypiekami, tętniące życiem i roztaczające domową, ciepłą aurę. W aranżacji tak ważnego pomieszczenia nie ma miejsca na przypadek i nieprzemyślane rozwiązania. Starannie dobieramy meble, naścienne płytki i sprzęt. Rzadko zdajemy sobie sprawę, jak ważną funkcję użytkową i estetyczną pełnią w kuchni okna. Jak dobrać idealny model, który spełni wszystkie oczekiwania? Sprawdź!

Zadbaj o swoją wygodę

Okna kuchenne pełnią istotną rolę w kuchni. Przede wszystkim, specyfika pomieszczenia wymusza zastosowanie skutecznej wentylacji. Po drugie, większość kuchni, szczególnie tych w bloku, jest mocno ograniczona niewielkim metrażem. Ważne więc, żeby skrzydło otwieranego okna nie zajmowało cennego miejsca i nie przeszkadzało w codziennej pracy.

Dobierając okno do kuchni, warto koncentrować się na modelach, które mają możliwość uchylnego otwierania oraz zapewniają możliwość mikrowentylacji przy odpowiednim układzie klamki. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych modeli są okna przesuwne. Takie rozwiązanie daje pełną swobodę poruszania po pomieszczeniu oraz pozwala na ciekawą aranżację parapetu. Co więcej, solidni producenci oferują okna wzbogacone o zaawansowane systemy antywłamaniowe, które skutecznie niwelują ryzyko włamania.

Materiał                                                                                                             

Jeszcze do niedawna najbardziej popularnym tworzywem wykorzystywanym do produkcji okien był plastik. Dzisiaj tendencja uległa zmienia i do łask w wielkim stylu powracają okna drewniane. Oba modele charakteryzują się podobnymi parametrami i wykazują niemal identyczne właściwości termoizolacyjne. To, jakie okno sprawdzi się w kuchni, zależy w dużej mierze od preferencji estetycznych. Okna drewniane, szczególnie te pokryte przezroczystym lakierem, pięknie współgrają z niemal każdym materiałem, dodając aranżacji ciepła i finezji.

Share: