Pomysłowe stylizacje okienne

1687
0
Share:
Pomysłowe stylizacje okienne

Ostatnio chyba bardziej niż kiedykolwiek lubimy bawić się formą i treścią. Dotyczy to nie tylko wielkich przedsięwzięć artystycznych, ale działań stylizacyjnych, które podejmujemy na co dzień w naszej najbliższej przestrzeni. Oto odczuwamy silną potrzebę tworzenia, przetwarzania, przekształcania, aranżowania. Zarówno w odniesieniu do całego domu czy ogrodu, jak i jego poszczególnych elementów. Okna stają się taką właśnie strefą ujawniania się naszej kreatywności.

Sezonowe stylizacje okienne

Bardzo dużą popularnością cieszą się w ostatnich latach sezonowe stylizacje okienne. Mikołajkowe, bożonarodzeniowe, walentynkowe, wielkanocne. Takie, które poprzez motywy i kolorystykę nawiązują do świąt. Lubimy też naturalistyczne dekoracje odwołujące się do urody danej pory roku. Okna wiosenne z jasnozielonymi i zwiewnymi zasłonami, a na parapecie mnóstwo kolorowych doniczek z kwiatami symbolizującymi wiosenne przebudzenie.

Także jesienne stylizacje okresowe prezentują się coraz ciekawiej. Wykorzystujemy bogatą kolorystykę jesienną. ozdabiamy okna bukietami z suszonych kwiatów, liśćmi i oczywiście dyniami. Te ostatnie na przełomie października i listopada zauważyć można na wielu oknach. Nie tylko w halloweenowej interpretacji, ale po prostu jako piękne formy natury, idealne do ozdobienia domu.

Rustykalne stylizacje okienne

Sezonowe dekoracje okienne bardzo często prowadzone są w kierunku rustykalnym. Szczególnie drewniane okna ze szprosami stanowią świetną ramę dla takich folkowych aranżacji. Od zewnątrz fantastycznie rustykalne klimaty odsłonią drewniane okiennice. Także te pomysłowo zdobione, na przykład wielobarwnymi malowankami w łowickim stylu. Od środka natomiast wyroby ceramiczne ustawione na szerokim parapecie idealnie podkreślą charakter okiennej aranżacji.

Share: