Pielęgnacja rolet zewnętrznych

1650
0
Share:
Pielęgnacja rolet zewnętrznych

Rolety znajdujące się po wewnętrznej stronie okna pełnią bardzo ważną rolę. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed intensywnym słońcem w czasie letnich dni, zatrzymanie ciepła wewnątrz budynku zimą oraz zapewnienie domownikom bezpieczeństwa. Aby rolety zewnętrzne jak najlepiej służyły nam przez długi czas, należy odpowiednio o nie zadbać. Jak to zrobić? Sprawdź nasze rady!

Przede wszystkim – czyszczenie

Rolety zewnętrzne nieustannie mają kontakt z pyłem, opadami i zanieczyszczeniami, które negatywnie wpływają na ich estetykę. Aby rolety prezentowały się nienagannie i były w pełni funkcjonalne, należy regularnie je czyścić. Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem będzie rozwinięcie pancerza i usunięcie za pomocą mokrej szmatki drobinek, które mogłyby zarysować roletę. Po wstępnym przygotowaniu pancerza, możesz przystąpić do mycia zasadniczego. Najlepszym sposobem na skuteczne pozbycie się zanieczyszczeń we wszystkich zakamarkach jest wyczyszczenie rolety za pomocą myjki ciśnieniowej. Ważne jest, aby robić to delikatnie i nie używać silnego strumienia wody pod dużym ciśnieniem. Jeśli nie posiadasz myjki, umyj dokładnie wszystkie listwy przy pomocy miękkiej ściereczki nasączonej delikatnym płynem (bezwzględnie unikaj ostrych myjek, które mogłyby zarysować rolety).

Uwaga! Zanim przystąpisz do mycia rolet elektrycznych, wyłącz je z sieci!

Konserwacja uszczelek

Według zaleceń producentów, co najmniej raz w roku powinno się myć uszczelki rolet. W przeciwnym razie mogą one z czasem stać się twarde, a co za tym idzie – przestaną spełniać swoją funkcję. Po dokładnym umyciu uszczelek wilgotną ściereczką należy je nasmarować specjalnymi środkami do pielęgnacji uszczelek okiennych.  Ponadto, raz na 2 lata powinieneś  dokładnie sprawdzić stan techniczny swoich rolet.

Share: