Okna na straży bezpieczeństwa

1053
0
Share:
Okna na straży bezpieczeństwa

Według oficjalnych raportów, to właśnie okna są najczęściej wybieraną przez złodziei drogą do wnętrza naszego domu. Niestety, włamywacze stają się coraz lepiej wyspecjalizowani w swoim fachu i standardowe okno nie jest dla nich żadną przeszkodą. Póki nie spotka nas fatalne w skutkach wydarzenie, zapominamy o zabezpieczeniach. I tutaj popełniamy błąd. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zapewnić swojej rodzinie i sobie bezpieczeństwo i komfort psychiczny.

Systemy bezpieczeństwa

Szyby montowane w standardowych oknach pod wpływem silnego nacisku lub uderzenia pękają lub wypadają, torując rabusiowi drogę do naszego domu. Czołowi producenci okien proponują solidniejszą alternatywę dla klasycznych oszkleń – szyby antywłamaniowe. Tego typu oszklenia (tak zwane szyby bezpieczne) składają się z kilku warstw szyb zespolonych. Między warstwami znajduje się specjalna folia PVB. Dzięki specyficznej, przemyślanej budowie, uszkodzone szkło nie rozsypuje się i zachowuje swoją formę. Nawet, jeśli jedna warstwa szkła zostanie uszkodzona, nieproszony gość i tak nie dostanie się do środka – drogę zagrodzi mu kolejna, nieuszkodzona tafla.

Aby antywłamaniowa stolarka okienna spełniała swoją funkcję, szyby antywłamaniowe powinny być uzupełnione o inne dodatki, takie jak specjalne systemy ryglowania, klamki z zamkami czy inteligentne systemy monitoringu.

Kupuj mądrze

Pamiętaj: na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać. Aby mieć pewność, że antywłamaniowa stolarka okienna spełni rygorystyczne normy i będzie dla potencjalnego złodzieja barierą nie do przejścia, wybierz produkt o wysokiej klasie odporności określonej na podstawie rzetelnych badań i testów. Pamiętaj również, że na skuteczność konkretnych modeli wpływają nie tylko zastosowane materiały, sposób łączenia komponentów oraz technologia, ale również montaż zgodny z zaleceniami producenta oraz prawidłowa eksploatacja.

Share: