Mieszkanie w dużym mieście – jakie okna wybrać?

563
0
Share:

 

Kupując mieszkanie w mieście z pewnością kierujemy się możliwościami związanymi z rozwojem zawodowym, dostępnością usług kulturalnych, szkolnictwem. Wybierając mieszkanie warto zwracać uwagę na detale: nie tylko na szybki dojazd do miejsca pracy, ale też umiejscowienie stron świata względem okien, bliskość do terenów zielonych. Jak sprawić, aby nasze mieszkanie było lepsze?

Okno na świat!

Nie jest tajemnicą, że ceny mieszkań stale rosną, a konkretne wartości mogą być warunkowane nie tylko przez lokalizację, ale tez położenie względem stron świata. Okazuje się bowiem, że mieszkania o ekspozycji północnej czy zachodniej są nieco tańsze, ze względu na mniejszą ilość światła. Chcąc lepiej doświetlić takie mieszkania warto pomyśleć o oknach przesuwnych czy panoramicznych, które pozwolą nie tylko na wpuszczenie większej ilości światła do wnętrza, ale również na to, aby nasze mieszkanie było bardziej nowoczesne. Jak konstruowane są dzisiaj takie okna? Czy pozwolą one na zachowanie komfortu wewnątrz mieszkania w okresie jesieni i zimy?

Okna przesuwne – co warto o nich wiedzieć?

Nowoczesne okna przesuwne to świetna alternatywa dla klasycznej stolarki okiennej. Okna takie zachwycą nas pod wieloma względami – dzięki konstrukcji przesuwnej nie będą one zabierały miejsca podczas otwierania, przez co możemy z większą swobodą aranżować nasze mieszkanie. Druga istotna kwestia to materiały i szczelność okna – wiele osób obawia się, że okna przesuwne czy panoramiczne będą przyczyną szybszego wychładzania mieszkania. Nic bardziej mylnego! Konstrukcje okien przesuwnych i pasywnych tworzone są w taki sposób, aby w jak najlepszym stopniu wspierać nasz komfort i bezpieczeństwo. Kluczem jest tu konstrukcja ramy oraz fakt, że szyba jest w nią wklejana na całej długości. W konstrukcji nie ma również elementów mogących tworzyć mostki zimna.

 

 

Share: