Nowoczesne rozwiązania do naszych domów

513
0
Share:

 

Decydując się na budowę własnego domu konieczne jest wybranie nie tylko odpowiedniego projektu dopasowanego do naszych potrzeb i możliwości posiadanej działki, ale również wybranie elementów, które będą realnie wspierać nasz komfort podczas życia w tym domu. Jednym z ważniejszych zagadnień są okna – nowoczesna stolarka okienna pozytywnie nas zaskoczy!

Jakie okna wybrać, aby cieszyć się komfortem w naszym domu?

Olbrzymi wybór na polskim rynku sprawia, że podjęcie szybkiej decyzji odnośnie stolarki okiennej nie jest proste. Topowi producenci proponują nam nowoczesne okna plastikowe oraz drewniane, okna dźwiękoszczelne, okna pasywne, wspierające zatrzymywanie ciepła wewnątrz domu, jak również okna przesuwne, które doskonale sprawdzają się w mniejszych mieszkaniach czy dużych salonach, pozwalając na oszczędność miejsca. Dużym zainteresowaniem cieszą się również okna panoramiczne, które nie tylko otwierają nasze salony na ogród, ale też wpuszczają znacznie więcej naturalnego światła i mogą wpływać na naturalne dogrzewanie domu.

Jakie innowacje proponują nam producenci?

Podstawową innowacją w przypadku okien jest zastosowanie trzech, a nie dwóch szyb. Poprzez odpowiednie dobranie odległości pomiędzy kolejnymi szybami oraz zastosowanie nowoczesnych technik wklejania szyb w ramy możliwe jest znacznie poprawienie termoizolacji takich okien. Obecnie topowe firmy stawiają na wklejanie szyb w ramę – jest to proces niezwykle precyzyjny i wymagający dokładności, jednak efekty, które uzyskuje się przy tym rozwiązaniu są zaskakujące. Innym udogodnieniem jest zminimalizowanie elementów w oknach, które mogą tworzyć tak zwane mostki termiczne. Są to miejsca, które przewodzą niskie temperatury i wprowadzają je do wnętrza naszego domu.

 

 

 

Share: