Wysokiej jakości okna – jaki model wybrać do naszego mieszkania?

703
0
Share:

Szukając idealnych okien do naszego mieszkania czy do domu mamy do dyspozycji wiele interesujących rozwiązań oraz technologii. Obok popularnych okien plastikowych producenci zaproponują nam również okna drewniane, okna przesuwne czy też okna dźwiękoszczelne. Które z nich okażą się najlepszą inwestycją?

Okna plastikowe – najchętniej podejmowany wybór

Nie ma wątpliwości, że najczęściej wybieranymi oknami są nowoczesne okna plastikowe z PCV. Okna takie odznaczają się świetnym stosunkiem jakości do ceny. Okna plastikowe posiadają najczęściej dwie szyby, jednak bez trudu znajdziemy też modele o trzech szybach. Najlepsze modele to produkty w których stosowane są materiały nietworzące tzw. mostków ciepła. Popularność okien plastikowych sprawia również, że czas oczekiwania na ich wykonanie nie jest duży. Pamiętajmy, że o komforcie cieplnym w naszym domu decydują nie tylko okna, ale też prawidłowy sposób ich instalacji!

Okna dźwiękoszczelne nie tylko dla mieszkańców dużych miast

Jedną z ciekawszych propozycji producentów stolarki okiennej są bez wątpienia okna dźwiękoszczelne – ich konstrukcja opiera się na wklejaniu szyb w ramy okienne. Proces ten wymaga olbrzymiej precyzji i cierpliwości, aby był wykonany prawidłowo. Dodatkowo okna dźwiękoszczelne posiadają również lepsze łączenia i elementy, które pozwalają na zachowanie lepszej ochrony akustycznej. Kto powinien zdecydować się na okna dźwiękoszczelne? Bez wątpienia okna tego typu polecane są mieszkańcom dużych miast, mieszkającym blisko centrum czy lotnisk. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby okna dźwiękoszczelne wykorzystać również w domach z dala od miasta, gdzie nierzadko mamy styczność z maszynami rolniczymi. Okna dźwiękoszczelne ochronią nasze mieszkania przed hałasem i zmniejszą jego natężenie nawet o kilkanaście decybeli!

 

 

Share: