Stolarka okienna odpowiednia do mieszkań blokowych

603
0
Share:

Chcąc wymienić stolarkę okienną w naszym mieszkaniu stykamy się z olbrzymią ofertą producentów, oferujących nam najnowsze rozwiązania i innowacje. Jak w tym gąszczu propozycji znaleźć jedną, która nie tylko spełni nasze oczekiwania, ale również nie ogołoci naszego portfela? Jakie okna wybrać, aby zagwarantować sobie komfort i wygodę?

Okna dopasowane do potrzeb

Pierwszym krokiem jest bez wątpienia zapoznanie się z produktami dostępnymi na rynku: są to okna PCV (plastikowe), okna drewniane oraz okna aluminiowe. Każde z wymienionych posiada wiele zalet, różnią się one tworzywami, ale również sposobem wykończenia. Najpopularniejszymi są obecnie okna PCV – posiadają one doskonały stosunek jakości do ceny, są ogólnodostępne. Okna PCV rekomendowane są do każdego typu pomieszczeń – świetnie prezentują się z wystrojem pomieszczenia, ale również z elewacją domu.

Okna drewniane są nieco droższe od okien PCV – wynika to z zastosowanego materiału. Olbrzymim walorem okien drewnianych jest sam materiał – prezentuje się on niezwykle estetycznie, wprowadza harmonię i naturę do wnętrz, świetnie prezentuje się z fasadami domów czy mieszkań. W przypadku okien drewnianych konieczne jest ich impregnowanie raz na kilka lat. Pozwoli to na wysoką ochronę drewna przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Okna, które wyciszą mieszkanie

Mieszkańcy dużych miast często narzekają na hałas związany z ruchem ulicznym, ale również niedaleką obecnością lotnisk czy centrów handlowych. W takiej sytuacji ciężko o odpoczynek. Nowoczesne okna pozwolą nam na zmniejszenie poziomu hałasu nawet o kilkanaście decybeli, co znacząco przełoży się na nasz komfort. Nowoczesne okna sprawdzą się również na wsiach, skutecznie tłumiąc odgłosy pochodzące z maszyn rolniczych.

 

 

Share: