Dobrze oświetlone mieszkanie – jak tego dokonać?

1224
0
Share:
dobrze oświetlone mieszkanie

Aby mieszkać komfortowo konieczne jest dobrze oświetlone mieszkanie. Zanim zaczniemy inwestować w lampy zadbajmy o to, aby okna w ciągu dnia nie były zasłonięte i wpuszczały jak najwięcej światła.

Czy trudno jest stworzyć dobrze oświetlone mieszkanie?

Wielu z nas, zajętych aranżowaniem wnętrz i szukaniem odpowiednich mebli zapomina, jak ważne jest zapewnienie sobie odpowiedniej ilości oświetlenia we wnętrzach. Rzadko kiedy skupiamy się dłużej na aranżacji okien stawiając klasycznie na firany lub jednokolorowe zasłony. Takie rozwiązania mogą okazać się dobrym uzupełnieniem wnętrza, jednak powinniśmy pamiętać, że dodatkowo ograniczają one ilość światła wpadającego do pomieszczenia. To z kolei będzie wpływało na nasze codzienne życie, samopoczucie i wygodę. Jakich błędów wystrzegać się podczas aranżowania okien? Jak stworzyć dobrze oświetlone mieszkanie?

ściana

dobrze oświetlone mieszkanie wall

Zrezygnuj z ciężkich zasłon, postaw na rolety lub ich całkowity brak!

Podstawowym błędem popełnianym przez nas bardzo często jest zasłanianie okien ciężkimi kotarami oraz firanami. Tego rodzaju rozwiązania skutecznie ograniczają ilość światła wpadającego do mieszkania, sprawiają, że pomieszczenia są nieprzyjemne, chłodne, mroczne. Najlepszym sposobem na uniknięcie tego błędu jest zrezygnowanie z kotar i zasłon. Wiele osób obawia się, że bez nich przechodnie będą zaglądać nam w okna. Jeśli ta myśl nie daje nam spokoju dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie półprzepuszczalnych zasłon wykonanych z delikatnego muślinu czy tkanin syntetycznych. Znajdziemy je bez trudu w sklepach z firanami czy hurtowniach tkanin. Innym dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie półprzepuszczalnych rolet – są one obecnie jednymi z najchętniej wybieranych. Rolety dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej, dodatkowo odpowiednio zabezpieczono je prze działaniem promieni słonecznych. Dzięki temu na długo zachowują swój elegancki wygląd i barwę.

Share: