Kupno okien – jak zrobić to z głową?

1218
0
Share:
kupno okien

Przygotowując się do kupna okien zazwyczaj nie zastanawiamy się nad detalami – najistotniejszą informacją dla większości z nas to cena. Warto jednak wiedzie nieco więcej! Czy kupno okien musi być problemem?

Czy kupno okien musi być trudne?

Kupno okien powinno być dobrze przemyślane – pomimo olbrzymiej ilości ofert na rynku powinniśmy wybrać nie tylko zaufanego i sprawdzonego producenta, ale również rozeznać się  podstawowych produktach oferowanych na polskim rynku. Z roku na rok przybywa nowoczesnych rozwiązań i ciekawych technologii, dzięki którym nasze okna mogą zapewnić nam większy komfort cieplny czy bezpieczeństwo. Jakie zagadnienia powinny mieć dla nas kluczowe znaczenie?

okna

balkon

Bez wątpienia najważniejsza jest budowa okna: konstrukcja oraz wykorzystywane materiały. W Polsce standardowo poleca się klientom okna wykonane z PCV lub okna drewniano-aluminiowe. Wszystkie wymienione materiały są odpowiednio zabezpieczane przed działaniem niskich i wysokich temperatur, wilgocią, wnikaniem brudu. Zazwyczaj okna wykonane z materiałów syntetycznych posiadają wysoką odporność na zarysowania, odkształcenia. Oznacza to, że na długo zachowają elegancki i schludny wygląd. Producenci oferują nam również okna o wzmocnionych ramach oraz dodatkowych ryglach – to doskonały sposób, by lepiej chronić mieszkanie czy dom przed włamaniami. Konkretne rozwiązania możemy obejrzeć u producentów.

Okna wspierające zatrzymywanie ciepła wewnątrz domu

Wiele osób pragnie, aby zakupiona stolarka okienna wspierała energooszczędność domu oraz zatrzymywała większą ilość ciepła wewnątrz. Najlepszym rozwiązaniem okażą się okna pasywne, których zadaniem jest zapewnienie komfortu cieplnego mieszkańcom obiektu. Okna pasywne charakteryzują się wykorzystaniem 3 lub więcej szyb, przez co ciepło faktycznie na dłużej zatrzymywane jest wewnątrz. Ta technologia z roku na rok jest ulepszana, przez co klienci chętnie decydują się właśnie na nią.

Share: