Jak poczuć się bezpiecznie w czterech kątach?

1570
0
Share:
Jak poczuć się bezpiecznie w czterech kątach?

Gdzie, jeśli nie we własnym domu, poczujemy się zupełnie bezpiecznie? Ale jak sprawić, by to bezpieczeństwo było rzeczywiste? Jak faktycznie zadbać o to, żebyśmy każdego dnia spokojnie zasypiali i nie bali się także wtedy, gdy opuszczamy dom na dłużej? Podniesiemy poziom bezpieczeństwa domu, wybierając odpowiednie okna oraz drzwi. Na co warto zwrócić uwagę, poszukując okien i drzwi antywłamaniowych?

Okna antywłamaniowe

Warto wybrać okna wyposażone seryjnie w podstawowe systemy zabezpieczeń. Co to oznacza w praktyce? Na przykład zastosowanie rozwiązania polegającego na tym, że jeden sworzeń grzybkowy i jeden zaczep zamka mocuje się od dołu po stronie uchwytu, chroniąc okno przede wszystkim przed wyważeniem. Przeszklenie I-tec również zwiększa ochronę antywłamaniową. Opatentowane sklejenie szyby ze skrzydłem okna na całym obwodzie sprawia, że wypchnięcie jej nie jest możliwe. Tak skonstruowane okno w znacznym stopniu chroni nas przed włamywaczami i przyczynia się do tego, że możemy spać spokojnie.

Drzwi antywłamaniowe

Stosowanie sprawdzonych systemów ryglowania odnośnie drzwi wejściowych to kolejny element dbania o bezpieczeństwo naszego domu. Wielopunktowe ryglowanie to jeden ze sposobów zapobiegania włamaniom. Trzy masywne zawiasy drzwiowe i wkładka cylindryczna zamka zabezpieczona przed rozwierceniem i przed otwieraniem manipulacyjnym dodatkowo chronią drzwi przed włamaniem.

Share: