Jak dbać o ciszę w naszych mieszkaniach?

1194
0
Share:
jak dbać o ciszę w domu

Każdego dnia narażeni jesteśmy na wiele czynników, wpływających negatywnie zarówno na nasze samopoczucie, jak i zdrowie. Poza spalinami i nadmiernym zanieczyszczeniem środowiska olbrzymim problemem jest hałas, szczególnie dla mieszkańców dużych miast. Jak dbać o ciszę w naszych domach? Rozwiązań jest kilka!

Jak dbać o ciszę – zainwestuj w wysokiej jakości okna!

Obecnie istnieje wiele metod na ograniczenie hałasu dochodzącego z zewnątrz – najchętniej stosowanym są jednak odpowiednio tworzone okna. Zazwyczaj okna dźwiękoszczelne pozwalają na pochłanianie do 80% dźwięków. W sklepach producentów możemy na własne oczy przekonać się, jak tego rodzaju technologie działają – wszystko za sprawą specjalnie przygotowywanych komór. Komory możemy wypełnić dowolnym dźwiękiem – nagraniami ruchu ulicznego, pianiem koguta, odgłosem bijących dzwonów kościelnych i wieloma innymi. W momencie zamknięcia komory dźwięki te są dokładnie wyciszane, a my sami możemy przekonać się, z jaką skutecznością działają. Okna tego typu zazwyczaj są wyposażane w grube szyby, a ich ilość to 2-3. Taka technologia pozwala także na ograniczenie ilości ciepła uciekającego z pomieszczenia! Na uwagę zasługują również elementy uszczelniające, czyli uszczelki. Do ich tworzenia wykorzystywana jest guma z różnorodnymi domieszkami, co zapewnia jej elastyczność i wysoką odporność na uszkodzenia. Okna dźwiękoszczelne z pewnością pozwolą cieszyć się większym komfortem we własnym mieszkaniu.

Kto powinien rozważyć kupno okien ograniczających hałas?

Zdecydowanie produkt ten polecany jest osobom posiadającym mieszkanie lub dom blisko ścisłego centrum miasta. Dzięki nim taka lokalizacja okaże się znacznie mniej uciążliwa. Okna takie sprawdzą się także w przypadku mieszkańcy domów położonych blisko dróg wylotowych czy autostrad.

Share: