Czytnik linii papilarnych – technologie w stolarce okiennej i drzwiowej

1142
0
Share:
czytnik linii papilarnych w mieszkaniu

Nowoczesne rozwiązania są coraz chętniej stosowane przez nas w naszych mieszkaniach. Pragniemy mieć je na własność przez wzgląd na nasz komfort i wygodę. Niewiele osób jednak zastanawia się nad tym, że takie technologie mogą też znacząco wpłynąć na nasze bezpieczeństwo. Czy znasz czytnik linii papilarnych w oknach i drzwiach?

Zobacz, jak zabezpieczyć lepiej swój dom – czytnik linii papilarnych

Włamani i kradzieże to prawdziwa plaga – w Polsce każdego tygodnia odnotuje się setki włamań do domów i mieszkań prywatnych. Włamania mają miejsce najczęściej przez okna lub drzwi balkonowe, nieco rzadziej przez drzwi wejściowe. Włamania takie nie tylko narażają nas majątek, ale przede wszystkim nas samych. Jak skuteczniej bronić się przed takimi sytuacjami?
Do niedawna najlepszym sposobem na włamania było stosowanie okien antywłamaniowych o wzmocnionych ramach, grubych szybach i dodatkowych ryglach. Szczególnie te ostatnie znacząco poprawiały komfort mieszkańców. Obecnie to jednak nie jedyne, na co możemy zwrócić uwagę chcą lepiej zabezpieczyć nasz dom. Ciekawym rozwiązaniem zdają się być czytniki linii papilarnych, wykorzystywane najczęściej w przypadku drzwi wejściowych, ale często także przy drzwiach balkonowych. Ten rodzaj zabezpieczenia zdaje się być dzisiaj jednym z najskuteczniejszych. Metoda jego działania jest prosta – rygle i zatrzaski są otwierane wyłącznie wtedy, kiedy do czytnika przyłoży palec jeden z domowników, którego odciski palców zostały wprowadzone wcześniej do systemu. W żadnym innym wypadku drzwi nie otworzą się.

Czy system może mieć wady?

Wiele osób z dystansem podchodzi do nowinek technologicznych – obawiają się, że będzie on zawodny w takim samym stopniu jak systemy w komputerach czy telefonach. Warto jednak być bardziej ufnym – tego rodzaju zabezpieczenia to przyszłość!

Share: