Nowoczesne okna XXL

1702
0
Share:
Nowoczesne okna XXL

Współczesna kultura lubi rzeczy w dużych rozmiarach. Chociażby jedzenie, co może okazać się zgubne. Jednak w architekturze, zupełnie inaczej niż w stylu odżywiania, wielkość i rozległość to cechy jak najbardziej pożądane. Zresztą wystarczy odwołać się do historii sztuki, żeby stwierdzić, że człowieka od zawsze pociągało to, co olbrzymie, gigantyczne, wręcz nieskończone. Już budowniczowie gotyckich katedr starali się poprzez wielkość i strzelistość obmyślonych przez siebie konstrukcji wyrazić dążenie do doskonałości, która wówczas miała boski charakter.

Wielkość na miarę XXI wieku                                                                                                             

Współczesna architektura także lubi projekty nakreślone z rozmachem, których część stanowią wielkie okna. Na okna-internorm.pl przekonamy się, że połączenie atrakcyjnego designu, bezpieczeństwa, wygody mieszkania jest możliwe dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i systemom okiennym. Duże przeszklenia wymagają szczególnych dodatków, które proponuje Internorm.

Należą do nich: eleganckie zacienienie (I-tec), mechanizmy ryglowania zabezpieczające przed wyważeniem, specjalne klamki, systemy bezpieczeństwa. Wielkogabarytowe okna wykonuje się z wielowarstwowych szyb ESG lub VSG, klejonych po całym obwodzie, co zwiększa stabilność. Okna pasywne marki Internorm to propozycja na miarę współczesności.

Prezentacja jak marzenie

Duże przeszklenia wpływają też zdecydowanie na prezentację całej bryły budynku. Dodają jej lekkości a zarazem otwartości. Wprowadzają zewnętrzność do środka i jednocześnie w sposób elementarny wyprowadzają wnętrza wprost do świata.

To ważne, gdy ten świat ma w sobie cos niezwykłego, gdy tworzy go zachwycający ogród, brzeg jeziora czy górski krajobraz. W ten sposób powracamy do idei, która przyświecała na przykład podczas budowy słynnego domu nad wodospadem autorstwa Wrighta – włączamy architekturę do naturalnego otoczenia.

Share: