Idealne okna – czy wiesz, jak je znaleźć?

1228
0
Share:
idealne okna w domu

Wybór odpowiedniej stolarki okiennej nie jest prosty – wszystko za sprawą olbrzymiej ilości ofert polskich i zagranicznych producentów. Jakie okna wybrać? Czy kierować się ceną czy parametrami? A może powinniśmy wybierać stolarkę okienną „na oko”, aby po prostu nam się podobała? Czy istnieją idealne okna?

Wybór okien nie musi być trudny!

Podczas przeglądania ofert stolarki okiennej przede wszystkim zastanówmy się, jakie są nasze oczekiwania. Czy okna mają wspomagać utrzymanie ciepła w pomieszczeniu? A może zależy nam na dodatkowych ryglach i zabezpieczeniach antywłamaniowych? Topowi producenci zaoferują nam wiele interesujących rozwiązań, różniących się od siebie nie tylko cenami, ale i zastosowanymi technologiami. Zanim zdecydujemy się na coś konkretnego porównajmy oferty różnych sklepów – być może uda nam się zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych!

Idealne okna – z czego są tworzone?

W sklepach znajdziemy przede wszystkim okna wykonane z plastiku oraz okna drewniano-aluminiowe. Wykorzystane materiały są wysoce odporne na uszkodzenia, ścieranie, działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Dodatkowo producenci oferują wieloletnie gwarancje na swoje produkty.

Na co warto zwrócić uwagę podczas kupna?

To, co powinno interesować nas najbardziej podczas kupowania nowej stolarki okiennej, to przede wszystkim jakość wykorzystywanych materiałów. Na naszą prośbę sprzedawca powinien udostępnić nam dokładną dokumentację produktu lub też szczegółowo wyjaśnić jego parametry. Warto przyjrzeć się z bliska uszczelkom – to od nich zależy w dużej mierze szczelność okien oraz to, czy nie będą przepuszczać chłodu. Obecnie uszczelki tworzone są ze skomplikowanych mieszanek gumy, przez co ich żywotność jest znacznie większa niż kilkanaście lat temu. Uszczelki powinny być odporne na pękanie, kruszenie się, łamanie.

Share: