Czym są szyby bezpieczne?

1015
0
Share:
Czym są szyby bezpieczne?

Każdy inwestor budujący dom musi podjąć wiele ważnych decyzji, które będą rzutować na komfort codziennego życia oraz bezpieczeństwo domowników. Jednym z czynników mających ogromny wpływ na najważniejsze parametry budynku jest stolarka okienna. Coraz większą popularnością na rynku cieszą się okna wyposażone w tak zwane szyby bezpieczne. Czym charakteryzuje się nowoczesne rozwiązanie? Kiedy okazuje się być ono szczególnie cenne? Sprawdź!

Jak zbudowana jest szyba bezpieczna?

Wydaje Ci się, że szkło jest kruchym materiałem, który łatwo zniszczyć? Szyby bezpieczne obalają tę tezę! Niezwykle solidne przeszklenia są odporne na uszkodzenia, wyważenie i zniszczenia. Swoje nieprzeciętne właściwości zawdzięczają specyficznej budowie. Szyba bezpieczna składa się z kilku warstw szkła, między którymi umieszczana jest folia PVB.  Zasada jest prosta – im więcej szklanych tafli, tym trwalsze i bezpieczniejsze jest okno. Dzięki foliom silne uderzenie ciężkim narzędziem albo próba wypchnięcia szyby nie powoduje jej rozlecenia. Mocne, odporne na zerwanie folie trzymają szybę w całości, dzięki czemu pozostaje ona w ramie okna i nie stwarza zagrożenia dla ludzi. Co ważne, nawet jeśli jedna warstwa ulegnie zniszczeniu, to pod nią znajduje się kolejna, nieuszkodzona tafla.

Dom Twoją twierdzą

Szyby bezpieczne montowane są przeważnie w solidnych oknach antywłamaniowych. Połączenie jej z innymi zabezpieczeniami (specjalnymi systemami ryglowania, klamkami na klucz, ukrytymi okuciami, systemem monitoringu) czyni Twój dom twierdzą nie do zdobycia dla nieproszonych gości.

Co ważne, kupno antywłamaniowej stolarki okiennej z szybami bezpiecznymi jest niemałą inwestycją. Podczas zakupów nie zdawaj się na przypadek. Aby mieć pewność, że wybrane rozwiązania będą celująco zdawały egzamin w praktyce, ufaj wyłącznie renomowanym producentom oferującym produkty certyfikowane przez niezależne podmioty.

Share: