Okno, które tworzy dom

1278
0
Share:
Okno, które tworzy dom

Niektórzy lubią mieć coś, co przykuwa uwagę. Pragną, aby ich dom przypominał dzieło sztuki. W zależności od upodobań skłaniają się ku rozwiązaniom klasycznym lub bardziej nowoczesnym, wręcz awangardowym. Jakie powinno być okno, które się wyróżnia i sprawia, że przyglądamy się mu niczym atrakcyjnemu dziełu sztuki? Okno, które wyróżnia cały dom?

Okna dają przestrzeń

Może to być okno tradycyjne, w rustykalnym czy romantycznym stylu. Ale również okno nowoczesne, które służy poniekąd całej kompozycji budynku. Wielkogabarytowe okna są interesującą propozycją dla tych, którzy chcą uzyskać zachwycający, przestrzenny efekt otwarcia się budynku na świat czy też wkroczenia świata do środka domu. Pozwalają korzystać ze zmieniającego się w ciągu dnia naturalnego światła. Być bliżej natury.

Okna mogą być przykładem artyzmu

Eleganckie, ale niebanalne. Zachwycające pod względem kompozycyjnym. Efektownym rozwiązaniem są narożniki całoszklane. Sprawiają one, że cała budowla nabiera wizualnej lekkości. Dom niejako staje się naturalną częścią otoczenia, ogrodu, parku, lasu. Spełnia tym samym zasady filozofii ekologicznej, w której tak ważna jest bliskość natury.

Nowoczesne, praktyczne i energooszczędne okno staje się coraz częściej architektoniczną ozdobą a niekiedy najważniejszym elementem budynku jako dzieła sztuki. Okna nie służą już tylko patrzeniu na świat, ale same w sobie mogą być tak ciekawe i świetnie wykonane, że patrzymy wprost na nie lub na stworzoną z nich kompozycję,

Tagsokna
Share: