Okna dźwiękoszczelne – czy warto je wybrać?

478
0
Share:

Nowoczesna stolarka okienna zaskakuje nas na każdym kroku. Topowi producenci stolarki okiennej proponują nam innowacje i nowości, które wpływają nie tylko na estetykę elewacji budynku, ale przede wszystkim na zwiększenie naszego komfortu życia w mieszkaniach czy w domach. Wśród rekomendowanych rozwiązań wymienia się często okna dźwiękoszczelne. Czy to dobra inwestycja?

Hałas – problem, który dotyka nas wszystkich

Problem hałasu wzmaga się z roku na rok, i odczuwają go nie tylko mieszkańcy dużych miast. Duży ruch uliczny, bliskość lotnisk czy punktów przesiadkowych, ale również obecność galerii handlowych, centrów rozrywki – wszystko to wpływa na zwiększenie się ilości hałasu, który bezpośrednio wpływa na nasze życie. Okazuje się, że poza miastami wcale nie jest lepiej – na wsiach i w niewielkich miejscowościach często usytuowane są liczne zakłady przemysłowe, których praca także zakłóca codzienne życie. Hałas może wpływać nie tylko na nasze samopoczucie, ale bezpośrednio również na zdrowie – hałas utrudni nam relaks, sprawi, że ciężej będzie się nam zasypiało. Hałas zakłóci sen i sprawi, że będziemy wstawać przemęczeni. Problem ten może prowadzić do chorób takich jak np. depresja.

Okna dźwiękoszczelne – sposób na hałas

Wybierając okna dźwiękoszczelne w sposób realny wpływamy na poziom hałasu, który przedostaje się do wnętrza naszego domu czy mieszkania. W przypadku okien dźwiękoszczelnych izolują one hałas na poziomie 46dB. W przypadku klasycznych okien wartość ta wynosi zaledwie 35dB. Okna dźwiękoszczelne, poza chronieniem przed hałasem świetnie radzą sobie również z chłodem. Niska przepuszczalność ciepła pozwoli na utrzymanie komfortowej temperatury wewnątrz mieszkań czy domów. Okna dźwiękoszczelne to dobre rozwiązanie również dla biur.

Share: