Modne okna – jakie rozwiązania są na czasie?

559
0
Share:

 

Okna są ważnym elementem kształtującym klimat każdego wnętrza oraz wpływającym na komfort codziennego życia. Jakie rozwiązania w branży okiennej okażą się efektowne i funkcjonalne? Sprawdź najświeższe trendy!

Wąskie profile

Projektanci okien stawiają na minimalizm. Do lamusa odchodzą modele osadzone w dekoracyjnych, grubych ramach. Wręcz przeciwnie – im cieńszy profil ma okno, tym efektowniej prezentuje się w architektonicznej bryle.

Szklane ściany

Niekwestionowanym hitem wyznaczającym kierunek rozwoju architektury jest zastępowanie niemal całych ścian budynków przeszkleniami. Innowacyjne rozwiązania wpuszczają do wnętrz maksimum światła słonecznego, nadają budynkowi lekkości i pozwalają ograniczyć ilość zużywanej energii (promienie słoneczne naturalnie ogrzewają wnętrza). Urozmaicenie budynku szklaną ścianą to doskonały sposób na optyczne powiększenie ciasnej przestrzeni i zaproszenie natury do środka.

Powrót do korzeni

Kilkanaście lat temu masowo wymienialiśmy drewniane ramy na modele z lekkiego PCV. Dzisiaj moda zatacza koło – hitem na rynku są okna osadzone w wąskich ramach wykonanych z naturalnego surowca. Surowe, zabezpieczone transparentną powłoką drewno z delikatnym rysunkiem słojów jest piękną dekoracją fasady budynku i pomieszczeń. Stylowy, ponadczasowy akcent sprawia, że wnętrza stają się znacznie bardziej przytulne, a widok roztaczający się z okna zyskuje imponującą oprawę.

Okna pasywne przyjazne planecie i portfelowi

Coraz większa grupa inwestorów decyduje się na wymianę klasycznych okien na modele pasywne o bardzo niskim współczynniku Uw. Innowacyjne okna z kilkuwarstwowym pakietem szybowym są szczelną barierą dla chłodnych podmuchów z zewnątrz i ogrzanego wewnątrz domu powietrza. Ich montaż pozwala zredukować ilość energii zużywanej do ogrzania domu, co przekłada się na wysokość comiesięcznych rachunków.

Share: