Nowoczesne okna – jaki model wybrać?

420
0
Share:

Szukając nowoczesnej stolarki okiennej do naszego mieszkania czy do domu często skupiamy się na cenie, znacznie mniej uwagi przykładając do faktycznych parametrów technicznych danych rozwiązań. To spory błąd, gdyż dzisiaj producenci mogą zaoferować nam nowoczesne okna dopasowane nie tylko do naszych potrzeb, ale i do wyśrubowanych wytycznych związanych z budownictwem pasywnym. Co warto wiedzieć o nowoczesnych oknach?

Okna przesuwne – zadbaj o przestrzeń

Wiele mówi się dzisiaj o konieczności lepszego zarządzania przestrzenią wewnątrz domów i mieszkań. Jest to szczególnie ważne w kawalerkach, gdzie każdy metr jest na wagę złota! Chcąc zaprojektować swoje mieszkanie w sposób funkcjonalny warto wybrać okna i drzwi balkonowe przesuwne, które pozwolą na lepsze zarządzanie przestrzenią. Okna przesuwne, w przeciwieństwie do klasycznych okien, nie otwierają się na oścież. Oznacza to, że to bez obaw możemy zapełnić przestrzeń obok nich, nie martwiąc się o to, że konieczne będzie stałe przesuwanie mebli. Okna przesuwne to świetne rozwiązanie wykorzystywane przede wszystkim w nowym budownictwie – okna takie świetnie izolują przed chłodem a ich budowa znacząco podnosi funkcjonalność przestrzeni.

Okna dźwiękoszczelne – nie tylko do dużych miast

W ostatnich latach wiele mówi się o tym, jak hałas wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. O efektach jego działania mogą mówić przede wszystkim mieszkańcy dużych miast, którzy stale narażeni są na hałas dobiegający z ulicy, hałas związany z pracą lotnisk czy centrów przesiadkowych. Okna dźwiękoszczelne, dzięki swojej budowie, skutecznie izolują od hałasu i sprawiają, że możliwe jest wyciszenie własnego mieszkania. Dzięki oknom tego typu możemy być pewni, że nasz odpoczynek będzie pełniejszy, a sen – spokojniejszy.

Share: