Wielki powrót okien drewnianych

384
0
Share:

Jeszcze kilkanaście lat temu masowo wymienialiśmy drewniane okna na lekkie modele osadzone w ramach z tworzywa sztucznego. Patrząc na dzisiejsze trendy, nie sposób nie zauważyć, że wracamy do korzeni! W nowo powstających budynkach coraz częściej montowane są okna z profilami drewnianymi. Dlaczego drewno znów cieszy się tak dużą popularnością?

Nowoczesność i naturalność

Okna drewniane proponowane przez czołowych producentów nie ustępują swoim konkurentom z aluminium czy PCV. W mocnych ramach z naturalnego surowca instalowane są uszczelki, okucia i przeszklenia dokładnie takie same, jak w modelach z innych, produkowanych fabrycznie materiałów. Połączenie innowacyjnych metod produkcji z naturalnymi właściwościami drewna przyniosło fenomenalny efekt.

Drewno wykazuje nieprzeciętną odporność na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, przede wszystkim wysoką temperaturę. Ciężki, masywny surowiec ma dużą wytrzymałość mechaniczną. Drewniane ramy nie odkształcają się pod wpływem długotrwałej ekspozycji na ostre słońce. Wysokiej klasy okna z drewna charakteryzują się bardzo dobrą termoizolacyjnością. Co ważne, drewniane profile są bardzo mocne, co umożliwia budowanie z nich wielkich skrzydeł bez konieczności wykonywania  dodatkowych wzmocnień. Starannie konserwowane drewno będzie w nienagannym stanie służyło przez dziesiątki lat.

Zachwycający design

Mówiąc o walorach okien z drewna, nie sposób nie wspomnieć o ich atrakcyjnym wyglądzie. Okna drewniane doskonale współgrają z trendami architektonicznymi. Nieregularnie usłojone, piękne profile wnoszą do wnętrza ciepło i naturalność. Szczególnie atrakcyjnie prezentują się duże, niepodzielne przeszklenia osadzone w wąskich ramach.

Share: