Nowoczesne okna z drewna

1670
0
Share:
Nowoczesne okna z drewna

W światowej architekturze od jakiegoś czasu obserwować możemy zwrot w kierunku naturalnych rozwiązań. Wnętrza wypełnione połyskującymi meblami kojarzącymi się bardziej z laboratorium niż domem odchodzą w zapomnienie. Ich miejsce zajmują aranżacje urządzone z dużą dozą swobody i naturalności. Pożądany efekt architekci uzyskują poprzez stosowanie naturalnych materiałów, przede wszystkim drewna. Ten trend widoczny jest również w branży okiennej.

Bądź bliżej natury

Ramy drewniane cenione są przede wszystkim za swoją estetykę. Pomalowane bezbarwnym lakierem profile o strukturze pokrytej nieregularnymi słojami stają się wyrazistą ozdobą każdego wnętrza. Drewno jest materiałem ponadczasowym i uniwersalnym, dlatego harmonijnie komponuje się z wnętrzami urządzonymi w każdej stylistyce. Trendsetterzy szukający modnych okien drewnianych powinni zwrócić swoją uwagę na modele z wąskimi profilami. Zredukowanie grubości ram nadaje bryle budynku lekkości, optycznie powiększa wnętrza, pozwala na wpuszczenie do domu maksimum światła. Mieszkania wyposażone w drewniane okna są bardziej przytulne i ciepłe, co pozytywnie wpływa na klimat każdego domu.

Parametry

Wydawać by się mogło, że nowoczesne okna z wysokiej jakości tworzyw sztucznych albo aluminium będą szczelniejsze niż ich konkurenci z drewna. Nic bardziej mylnego! Liczne testy potwierdzają, że okna osadzone w  drewnianych ramach wykazują bardzo dobre właściwości. Drewniana stolarka okienna jest nie tylko szczelna, ale również odporna na wysokie temperatury. W przeciwieństwie do tworzywa sztucznego, drewno pod wpływem długotrwałej ekspozycji na ostre słońce nie będzie się odkształcało i traciło koloru. Ewentualne uszkodzenie ramy nie oznacza konieczności wymiany całego okna. Drewno jest surowcem, który może być poddawany renowacji.

Share: