Zalety okien pasywnych

1405
0
Share:

Okna pasywne, czyli okna przyczyniające się do energooszczędności naszych domów, to niezwykle ważny element, brany pod uwagę już na etapie projektowania i planowania domów. Wydaje się, że w przyszłości pasywność domu stanie się podstawowym parametrem branym pod uwagę podczas tworzenia nowych budynków. Dlatego też pasywne okna robią taką zawrotną karierę.

Izolacyjność

Najważniejszą cechą pasywnych okien jest ich izolacyjność cieplna. Zostały one tak wykonane, żeby powodowały jak najmniejszą stratę ciepła i tym samym przyczyniały się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie.
Materiałem, który świetnie zatrzymuje ciepło, jest drewno wykorzystywane do tworzenia okien pasywnych. Jednak drewno szybko ulega zniszczeniu pod wpływem czynników zewnętrznych, dlatego proponuje się połączenie go z odpornym na zmiany atmosferyczne aluminium.

Odporność

Okna pasywne to okna odporne na skrajne warunki pogodowe, na działanie promieni słonecznych, na opady. Nie powinny przepuszczać wilgoci do środka. Specjalne uszczelki podwyższają ich skuteczność. Nakładki aluminiowe, które stosuje się po zewnętrznej stronie okien, zapewniają skuteczną ochronę i dają satysfakcjonujący efekt wizualny. W swojej teksturze nakładki mogą imitować drewno i wyglądać naprawdę dobrze.

Wyciszenie

Dźwiękochłonne szyby, o odpowiedniej grubości, pomagają wyciszyć wnętrze. Połączenie drewna, PCV i aluminium sprawi, że energooszczędność okna i jego wygląd zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Okna pasywne to inwestycja, która się opłaca na wielu poziomach.

Share: