Okna klasyczne – odrobina poezji w twoim domu

1265
0
Share:

Wisława Szymborska pisze o miłości w ten sposób: tak mi było, jakby róża prze otwarte wpadła okno. To poetyckie porównanie można wykorzystać, kiedy myślimy o aranżacji wnętrz. Okazuje się, że wybór i stylizacja okien odgrywają tutaj kluczową rolę. Pragniemy, żeby okno przestało być neutralnym elementem domu. Chcemy, żeby było piękne samo w sobie.

Ambiente

Linia, kolorystyka, kształt okna jest niezwykle ważny. Dla osób ceniących klasyczne piękno, w osiągnięciu wyszukanej, delikatnej i romantycznej aranżacji, świetnym wyborem będą okna w stylu ambiente. Można dostrzec tutaj nawiązania stylistyczne do stylu secesyjnego i klasycystycznego. Istotna jest symetria i harmonia.

Harmonia

Okna w stylu ambiente wprowadzą tę harmonię także do wnętrza. Uczynią nasz dom bardziej poetyckim, nieco staroświeckim, ale w bardzo dobrym tego słowa znaczeniu.
Świetnym dopełnieniem okien w klasycznym stylu będą szprosy. Natomiast najlepszym materiałem – drewno. Całość przemówi do nas jako efektowna aranżacja, w której możliwe stanie się doznawanie takich zachwytów i uniesień poetyckich jak te z wiersza Szymborskiej.

Poetyckość bycia

Okna w klasycznym stylu na pewno zostaną docenione przez wielbicieli tradycyjnie pojmowanego piękna. Pomogą one wprowadzić nieco urody i ducha przeszłości do pomieszczeń, w których rozgrywa się nasze codzienne życie. Oswoją multimedialną rzeczywistość naszych wnętrz i wprowadzą do niej trochę uroku i blasku minionych czasów.

Share: