Pokochaj okna rustykalne!

1132
0
Share:
Pokochaj okna rustykalne!

Okna to niezwykle istotny element aranżacyjny. Oczywiście najważniejszy jest ich aspekt funkcjonalny, energooszczędność i komfort, jaki zyskujemy dzięki oknom najwyższej klasy. Ale okna to także styl i ogólna prezentacja, zarówno bryły budynku (traktowanej jako całość z ogrodem) oraz wnętrz. Jednym z kierunków stylistycznych, które okna wyznaczają, jest estetyka rustykalna.

Okna ze szprosami

Styl rustykalny bywa pojmowany w różnych kontekstach. Także jako aranżacje bardzo eleganckie, które na pewno podkreślą nowoczesne okna ze szprosami. Prezentują się one niezwykle wytwornie i odrobinę nostalgicznie. Przywołują wspomnienia secesyjnych willi otoczonych bujnymi ogrodami w stylu naturalistycznym. Okna ze szprosami to świetny wybór, jeśli chodzi o architekturę klasyczną, także tę drewnianą. Efektownie będą prezentować się na elewacji wykończonej kamieniem naturalnym.

Okna ze szprosami rewelacyjnie wyglądają z obu stron. Wnętrze z takimi oknami będzie bardziej przytulne, urocze, ciepłe. Doskonałym dopełnieniem takiego pomieszczenia będą rustykalne meble, na przykład w duchu prowansalskim. Z zewnątrz z kolei okna ze szprosami zapraszają do stworzenia nastrojowego zakątka umeblowanego meblami rattanowymi, kompozycjami kamiennymi i oczywiście rodzimymi roślinami. Producenci oferują eleganckie, naklejane lub wewnętrzne szprosy o różnych szerokościach, złote i ołowiane.

Malownicze okiennice

Rustykalny charakter całego domu podkreślą też klasyczne okiennice drewniane w brązowym kolorze. Ale ozdobą całego domu będą również malownicze okiennice w zielonym czy niebieskim kolorze. Do wyboru mamy także nowoczesne okiennice z aluminium, które są łatwe w pielęgnacji i dostępne w wielu kolorach. Okiennice nie tylko dekorują, ale też chronią przed wiatrem, hałasem czy niepożądanym nasłonecznieniem.

Share: