Mycie okien – nie musisz się wcale z tym męczyć

1146
0
Share:
okna pielęgnacja

Mycie okien to naprawdę uciążliwe i czasochłonne zadanie. Wymaga dużo wysiłku i starań, a często nie przynosi pożądanych rezultatów. To jedna z tych czynności domowych, która wywołuje największe zdenerwowanie. Czy można ułatwić sobie życie i sprawić, że mycie okien będzie szybsze i efektywniejsze?

Środki czyszczące, pielęgnujące i narzędzia do mycia okien

Na rynku pojawia się coraz więcej specjalnych płynów do mycia okien, które sprawiają, że samą czynność mycia wykonuje się szybciej i łatwiej, a jej rezultaty utrzymują się na dłużej. Dodatkowo można posłużyć się ściągaczką, myjką czy robotem do mycia szyb. Środki chemiczne i odpowiednie zestawy myjące jednak nie wystarczą, żeby szybciej i skuteczniej wykonać tę uciążliwą czynność domową.

Okna łatwe do mycia

Problem z myciem okien można rozwiązać na poziomie odpowiedniego doboru okna. Warto zainwestować np. w specjalne aluminiowe nakładki, które chronią drewniane okna od zewnątrz przed szkodliwym działaniem słońca, opadów, zmieniającej się temperatury. Z kolei dobór uszczelek wykonanych z syntetycznego kauczuku sprawi, że do pielęgnacji wystarczy wazelina techniczna.

Świetnym rozwiązaniem są także ukryte okucia, które wystarczy przetrzeć szmatką. Unikamy w ten sposób uporczywego szorowania i czyszczenia szczelin. Oszczędzamy nasze nerwy i energię.

Osoby posiadające nowoczesne okna unikną z pewnością wielu niedogodności związanych z wykonywaniem monotonnej i pracochłonnej czynności, jaką jest mycie okien.

Share: