Szklane domy XXI wieku

1108
0
Share:
Szklane domy XXI wieku

Faliste linie, rzędy kolumn i ozdobników oraz wielokondygnacyjne, skomplikowane budynki odeszły do lamusa. Współczesne budownictwo zostało zdominowane przez prostotę i skandynawski minimalizm. Domy wznoszone według zachodnich trendów urzekają swoją elegancką surowością i czystością formy. Tym, co od razu rzuca się w oczy patrząc na nowe budynki mieszkalne, którymi zapełniają się puste działki, to imponująca przejrzystość wyrażająca się w efektownych przeszkleniach. Jakie są zalety posiadania wielkoformatowych okien w domu?

Dom otwarty

Okna panoramiczne to najlepszy środek do celu, jakim jest wrażenie codziennego egzystowania na otwartej przestrzeni. Zburzenie chłodnych murów i zastąpienie ich przezroczystą taflą jest dosłownym usunięciem granic między światem zewnętrznym, a wnętrzem domu. Siedząc wygodnie w ciepłym salonie na ulubionym fotelu możesz z komfortowej pozycji obserwować szalejącą na zewnątrz burzę, podziwiać piękno zimowej scenerii albo delektować się rozgwieżdżoną nocą. Warstwa krystalicznie czystego szkła jest jedyną barierą, która dzieli Cię od natury. Wielkoformatowe okna są idealnym rozwiązaniem do niewielkich domów – duże przeszklenia optycznie powiększają wnętrze, nadają mu głębi i niepowtarzalnego charakteru.

Energia z natury

Naturalne światło jest niezbędne, aby cieszyć się dobrym samopoczuciem. Okna panoramiczne są źródłem nieskrępowanej energii słonecznej, która zalewa całe wnętrze. Duża ilość światła mocno nagrzewa pomieszczenia. O ile zimą jest to wielki walor, o tyle latem, kiedy szukamy ochłodzenia, może stanowić problem. Montaż rolet albo eleganckich zasłon to prosty i mało kosztowny sposób, aby skutecznie schłodzić salon latem, a dodatkowo odgrodzić się od wzroku ciekawskich sąsiadów.

 

 

Share: