Okna w stylu francuskim

2169
0
Share:
Okna w stylu francuskim

Styl, który wydaje się wieczny jak wieża Eiffla czy romantyczne uliczki Paryża, czyli styl francuski. On zawsze będzie się podobał, szczególnie osobom, które cenią sobie urok, finezję, romantyzm, elegancję. Styl francuski wydaje się ponadczasowy i w dzisiejszych czasach poddajemy go nowoczesnym interpretacjom. Zarówno jeśli chodzi o kreacje modowe, wnętrzarskie czy ogrodowe. Podstawą dla stylizacji domowo-ogrodowych staną się przepiękne okna francuskie.

Okna i Francja w salonie

Styl francuski kojarzy się też w dużej mierze z przepychem Wersalu, który możemy naśladować na przykład w klasycznie rozumianych salonach. Urzeczywistnią go na przykład efektowne meble frezowane z litego drewna z pięknymi witrynami, w których umieścimy największe skarby, jak porcelana czy zdjęcia w pozłacanych ramkach. Ale najpiękniej podkreślą ten styl tradycyjne okna francuskie.

Staną się one punktem odniesienia także dla francuskiej aranżacji nowoczesnej. Nawet takiej, która wykorzystuje grę znaczeń i sensów do stworzenia interesującej całości. Francuskie motywy w salonie urządzonym w duchu pop-art – takie zestawienie okaże się nad wyraz ciekawe. Jak je wykreować? Można to zrobić poprzez cytaty – zwielokrotniony obrazek wieży Eiffla w postaci printu na awangardowej sofie czy wielkoformatową fotografię czarno-białą ukazującą paryskiego malarza.

Okna i Francja w ogrodzie

Także od zewnątrz okna francuskie podkreślą pożądany przez nas efekt stylizacyjny. Zwłaszcza gdy połączymy je z odwołaniem do klasycznych ogrodów francuskich. Te nawiązania widać nawet w nowoczesnych ogrodach, które w pewien sposób poprzez swoją geometryczną formę, umiłowanie sztuki, panowanie nad kształtem kompozycji – nawiązują właśnie do dawnych ogrodów w wersalskim stylu.

Share: