Więcej światła w naszych domach!

538
0
Share:

Jak w sposób naturalny doświetlić nasze domy czy mieszkania, aby nam samym żyło się w nich komfortowo? Podstawą jest odpowiednia stolarka okienna. Współcześnie producenci dają nam wiele możliwości związanych z wyborem okien – rynek jest niezwykle szeroki, a my sami możemy zadecydować, jaki produkt najlepiej spełni nasze potrzeby i oczekiwania.

Okna panoramiczne – świetna opcja dla domów

Jednymi z najchętniej wybieranych do domów jednorodzinnych są dzisiaj okna panoramiczne. Duże przeszklenie pozwala na wpuszczenie do wnętrza znacznie większej ilości światła, jednak to nie jedyna zaleta. Poprzez odpowiednie usytuowanie domu oraz samego okna możemy znacząco podnieść estetykę naszego domostwa – okno panoramiczne niejako otworzy optycznie salon na zewnętrzną zieleń i pozwoli na pełen relaks bliżej natury. Wiele osób zastanawia się, jak wygląda kwestia ochrony przed chłodem oraz czy okna panoramiczne nie będą powodowały wydatku ciepła. Otóż ich budowa sprawia, że nie tylko doskonale chronią przed zimnem, ale też mogą być stosowane w domach energooszczędnych. Okna panoramiczne najlepiej sprawdzają się umiejscowione po stronie południowej – dzięki temu do wnętrza wpadać będzie więcej światła, możliwe stanie się również odzyskanie ciepła.

Okna przesuwne – poznaj ich zalety

Niezwykle ciekawym pomysłem do mieszkań blokowych są okna przesuwne – ten rodzaj stolarki okiennej pozwoli nam na wpuszczenie większej ilości światła do wnętrz, ale też lepsze zarządzanie przestrzenią oraz podniesienie funkcjonalności mieszkania. Okna przesuwne instalowane są na specjalistycznych szynach – przesuwają się one wzdłuż osi ścian, przez co nie musimy martwić się o przestrzeń blisko drzwi balkonowych czy tarasowych – dzięki przesuwaniu konstrukcji możemy znacznie lepiej zaaranżować przestrzeń.

Share: