Stylowe i solidne okna z drewna

517
0
Share:

 

Okna są jedną z najważniejszych części konstrukcyjnych każdego budynku.  Otwory okienne wpływają na estetykę fasady domów i ich wnętrz,  są szczelną barierą odgradzającą od świata zewnętrznego,  zapewniają odpowiedni komfort termiczny  i ochronę przed  włamaniami.  Jeszcze do niedawna większość osób  kupujących nowe okna wybierała modele z ramami z plastiku. Dzisiaj coraz większą popularnością cieszą się modele z   ramami z drewna. Czy warto postawić właśnie na nie?

Niezawodne drewno

Najważniejszym czynnikiem mającym wpływ na decyzję o zakupie konkretnego modelu okien są parametry. Nowoczesne okna drewniane charakteryzują się doskonałą termoizolacyjnością oraz odpornością na czynniki zewnętrzne, przede wszystkim wysoką temperaturę. Starannie pielęgnowane okna (naturalny surowiec należy regularnie impregnować) charakteryzują się bardzo długą żywotnością. Ponadto, drewniane profile są sztywne i bardzo wytrzymałe. Dzięki naturalnym właściwościom drewna można produkować je w bardzo dużych formatach, większych niż w przypadku ram z PCV.

Piękna estetyka

Mówiąc o walorach okien osadzonych w drewnianych ramach, nie sposób pominąć ich zachwycającej estetyki. Drewniane okna, zwłaszcza z cienkimi profilami, doskonale wpisują się w najświeższe trendy architektoniczne. Nieregularnie usłojony surowiec jest synonimem ponadczasowej klasy. Ponadto, dzięki drewnianym akcentom aranżacja staje się znacznie bardziej ciepła i przytulna. Drewniane okna dostępne są w wielu wariantach różniących się odcieniem. W sprzedaży znajdziesz również modele z aluminium lub PCV pokrywanego powłoką imitującą drewno.  Warto jednak mieć świadomość, że efekt, jaki zapewniają tego typu produkty, nie równa się z jakością i estetyką modeli z naturalnego surowca.

 

Share: