Bądź bliżej natury

1405
0
Share:
Bądź bliżej natury

Różnorodność oferty czołowych producentów okien zaskakuje. Wśród mnogości nowoczesnych modeli znajdziemy szeroki wybór niezwykle designerskich oszkleń, które z powodzeniem mogą zastąpić mury domów. Jakie rozwiązania są obecnie na czasie? Sprawdź!

Szklane domy

Nowoczesne domy urzekają swoją lekkością i minimalistyczną formą. Architekci coraz chętniej otwierają dom na ogród, rezygnując z klasycznego podziału przestrzeni. W nowo powstałych domach znosi się podział nie tylko między kuchnią a salonem, ale również wnętrzem i ogrodem. Ogrodowa zieleń miesza się z salonem, tworząc spójną strefę wypoczynku. Doskonałym sposobem na nadanie bryle designerskiego rysu, wpuszczenie do pomieszczeń maksymalnej ilości promieni słonecznych, optyczne powiększenie wnętrza i zaproszenie natury do środka jest urozmaicenie elewacji odpowiednimi oknami i drzwiami.

Światowy design w Twoim domu

Oferta wielkoformatowych przeszkleń jest obecnie bardzo szeroka. Pożądany efekt możemy uzyskać poprzez zamontowanie między tarasem a salonem przesuwnych drzwi o nieprzeciętnych gabarytach, zastosowanie niskich progów i narożników całoszklanych. Grube ramy okienne z białego plastiku odchodzą do lamusa. Ich miejsce zajmują wąskie profile okienne w kolorze głębokiej czerni, antracytu, bordo lub szarości. Do łask w wielkim stylu powróciło również drewno. Naturalne ramy zbudowane z podkreślonego bezbarwnym lakierem surowca doskonale przełamują chłód minimalistycznych kompozycji, wnoszą do wnętrz ciepło i elegancję. Co ważne, drewno wyróżnia się również bardzo dobrymi parametrami (trwałością, termoizolacyjnością, odpornością na czynniki zewnętrzne i dźwiękoszczelnością), co dla wielu osób ma kluczowe znaczenie podczas wybierania stolarki okiennej do mieszkania czy domu.

Share: