Okna z drewna – hit w nowoczesnym budownictwie

998
0
Share:
Okna z drewna – hit w nowoczesnym budownictwie

Przyglądając się projektom designerskich domów i mieszkań, nie sposób nie zauważyć, że większość z nich wyposażona jest w okna z drewnianymi ramami. Mimo tego, że kilkanaście lat temu naturalnym wyborem był zakup okien z plastiku, to dzisiaj coraz chętniej wracamy do starych, sprawdzonych rozwiązań. Czy warto zainwestować w drewnianą stolarkę okienną? Sprawdź!

Parametry

Nowoczesne okna z drewna charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami. Wbrew pozorom, szczelność ram z drewna w niczym nie ustępuje modelom z tworzyw sztucznych. Co więcej, lite drewno bardzo dobrze sprawdzi się w miejscach o bardzo silnym nasłonecznieniu, ponieważ surowiec wykazuje ponadprzeciętną odporność na wysokie temperatury. Co więcej, popularnemu ostatnio rozwiązaniu powinny przyjrzeć się bliżej osoby mieszkający przy ruchliwych ulicach – drewniana stolarka okienna charakteryzuje się również dobrą izolacją akustyczną.

Efekt wizualny

Wymieniając zalety okien z drewna, wspomnieć należy również o walorach estetycznych. Starannie wykonane okna z transparentną powłoką podkreślającą strukturę surowca są piękną ozdobą nowoczesnych wnętrz. Czasami producenci okien plastikowych starają się uzyskać podobne wykończenie poprzez pokrywanie plastikowych ram specjalnymi okleinami, jednak rezultat takich zabiegów nie może dorównać pierwowzorowi.

Pomimo, że cena okien z drewna znacznie przewyższa koszty, jakie musimy ponieść, inwestując w modele z plastikowymi ramami, to efekt końcowy wart jest wysiłków. Pozornie tak subtelny detal, jakim jest okno, wnosi do wnętrz ciepło, klasę i charakter.

Na sam koniec warto wspomnieć o trwałości okien. Zadbane, dobrze impregnowane okna z drewna mogą posłużyć w doskonałym stanie nawet 90 lat!

Share: