Dom Twoją twierdzą

1555
0
Share:
Dom Twoją twierdzą

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co tak naprawdę kryje się pod pojęciem dom? Własny dom to nie tylko cztery ściany i fundamenty, ale przede wszystkim bezpieczny i ciepły azyl, który dla każdego domownika powinien być ostoją i pewną przystanią. Żyjąc w czasach, kiedy kradzieże są coraz powszechniejsze, a złodzieje posuwają się do coraz zuchwalszych metod, ciężko pozbyć się lęku i obaw. Jak sprawić, żeby Twoje ognisko domowe było niezagrożone, a każdy członek rodziny czuł się bezpiecznie?

Postaw barierę

Według statystyk, okna są najczęściej wybieraną dla złodziei drogą do wnętrza mieszkań. Wystarczy silny nacisk albo mocne uderzenie, a zwyczajna szyba momentalnie pęka lub wypada, otwierając bandycie wrota do Twojej fortecy.  Nowoczesne firmy zajmujące się stolarką okienną wychodzą naprzeciw oczekiwaniom osób, które chcą zredukować do minimum ryzyko rabunku i pragną zadbać o komfort psychiczny swojej rodziny. Jakie patenty oferują czołowi producenci?

Szyby bezpieczne

Oszklenia, które są skuteczną przeszkodą dla włamywacza, określa się mianem szyb bezpiecznych. Tego typu produktem są na przykład szyby zespolone, które początkowo wykorzystywane były w przemyśle samochodowym. Potencjał nowoczesnej technologii szybko został zauważony przez przedstawicieli branży budowlanej, co zaowocowało powstaniem linii antywłamaniowych okien dedykowanych budynkom mieszkalnym. Szyby zespolone składają się ze szklanych tafli, między którymi umieszcza się folię PVB. Im więcej warstw szyb i folii znajduje się w oknie, tym bardziej konstrukcja jest stabilna i solidna.

Dodatkowe zabezpieczenia

Mnogość rozwiązań wykorzystywanych w nowoczesnej stolarce okiennej sprawia, że dostanie się do wnętrza domu niepożądanych osób jest niemożliwe. Klamki wyposażone w zamki, elektroniczny monitoring, ukryte okucia i mechanizmy uniemożliwiające podważenie konstrukcji i wyjęcie z zawiasów oraz nowoczesne systemy ryglowania to tylko część z funkcji, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie okien.

 

 

Share: