Trendy w architekturze: jaki kolor okien do nowoczesnego domu?

640
0
Share:

Okna są ważnym elementem każdego budynku. To właśnie one kształtują klimat panujący we wnętrzach, zdobią bryłę od zewnątrz i dopełniają wewnętrznej aranżacji, wpływają na komfort cieplny i wysokość comiesięcznych rachunków. Dzisiaj przyjrzymy się nie parametrom technicznym, a estetyce okien. Jaki kolor okien do nowoczesnego domu warto wybrać? Sprawdź, jakie rozwiązania cieszą się dzisiaj największą popularnością!

Jaki kolor okien do nowoczesnego domu? Zdecydowany!

Okna osadzone w białych ramach odchodzą do lamusa. W nowoczesnej architekturze ich miejsce zajmują ramy w ciemniejszej tonacji. Zastanawiasz się, jaki kolor okien do nowoczesnego domu sprawdzi się najlepiej? Niekwestionowanym hitem w ostatnich sezonach są szarości, począwszy od satynowego aluminium po matowy antracyt. Ciekawy efekt wizualny uzyskasz, montując w swoim domu okna w kolorze granatu albo ciemnego bordo. Pamiętaj o tym, aby podczas zamawiania okien uwzględnić projekt domu. Barwa ram powinna być przede wszystkim dopasowana do elewacji budynku, aby stworzyć z nią spójną całość.

Czerń

W tamtym roku wyraźnym trendem stały się czarne ramy okienne. Nic nie wskazuje na to, aby moda na ciemne okna chyliła się ku końcowi! Wręcz przeciwnie – esteci ceniący elegancję i awangardowe wzornictwo coraz bardziej interesują się czarnymi, niebanalnymi oknami. Ciemne ramy szczególnie dobrze wpisują się w stylistykę nowoczesnych stodół bezokapowych. Czarne, głębokie ramy pięknie kontrastują z jasnym niebem, zapewniając imponujący efekt wizualny domownikom podziwiającym świat zewnętrzny z perspektywy wnętrza domu.

Naturalne drewno

Ponadczasowe, eleganckie i naturalne… Drewno jest materiałem, który doskonale komponuje się z budynkami wznoszonymi w każdym stylu architektonicznym. Okna z nieregularnie usłojonymi profilami wnoszą do projektu ciepło i sprawiają, że wnętrze domu staje się niezwykle przytulne.

 

 

Share: