Okna w stylu skandynawskim – funkcjonalność i estetyka

503
0
Share:

Przyglądając się polskim mieszkaniom i zmieniającym się co sezon trendom architektonicznym, śmiało można powiedzieć, że styl skandynawski wszedł już do kanonu. Nieodłączną częścią minimalistycznych, a zarazem przytulnych mieszkań są okna. Co wyróżnia okna w stylu skandynawskim? Sprawdź!

Czym charakteryzują się okna w stylu skandynawskim?

Według założeń popularnego stylu, wnętrza domów i mieszkań skandynawskich mają być jasne i przestronne. W kształtowaniu odpowiedniego klimatu dużą rolę odgrywają właśnie otwory okienne. Okna w stylu skandynawskim mają za zadanie wpuścić do domu maksimum naturalnego światła. Pożądany efekt pozwalają uzyskać duże okna z wąskimi profilami. Popularnym rozwiązaniem jest montowanie okien panoramicznych oraz niezwykle atrakcyjnych wizualnie narożników całoszklanych.

Okna w stylu skandynawskim – postaw na naturalność

Okna w stylu skandynawskim będą prezentować się jeszcze bardziej naturalnie, jeśli zrezygnujesz z białych, plastikowych ram na rzecz profili z drewna. Jasne, nieregularnie usłojone okna dobrych marek łączą w sobie efektowny wygląd dodający fasadzie budynku i wnętrzom ciepłego charakteru z doskonałymi parametrami.

Ozdoba wnętrza

Pięknie wyeksponowane okna są  dekoracją każdego pomieszczenia inspirowanego stylem rodem z chłodnej Północy. Okna powinny wpuszczać do salonów, sypialni i kuchni maksimum promieni słonecznych, dlatego ich zasłanianie ciężkimi zasłonami i mięsistymi firankami nie jest wskazane. Strzałem w dziesiątkę będą delikatne, niemal przezroczyste firanki z muśliny lub delikatnej bawełny. Możesz również całkowicie zrezygnować z firanek na rzecz odobnych, długich zasłon w stonowanym kolorze (szarości, beżu, pudrowego różu, wanilii).

 

Share: