Okna pasywne, drewniane, PCV – co wybrać?

588
0
Share:

Olbrzymi wybór nowoczesne stolarki okiennej sprawia, że możliwe jest idealne dopasowanie okien do naszych potrzeb oraz możliwości finansowych. Producenci proponują nam szeroki wybór produktów i innowacji, które z pewnością nas zaciekawią i zaskoczą. Jakie rozwiązania warto wziąć pod uwagę wymieniając okna czy też budując dom? Oto kilka propozycji!

Nowoczesne okna plastikowe – PCV

Wśród najchętniej kupowanych modeli okien wymienia się okna plastikowe, czyli okna PCV. Są one trwałe, odpowiednio zabezpieczone przed chłodem i dostępne w atrakcyjnych cenach co sprawia, że to nadal najchętniej kupowane ona. Okna plastikowe tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie, uszkodzenia, zmienne warunki atmosferyczne. Posiadają one świetny stosunek jakości do ceny, przez co stanowią zdecydowaną większość na rynku. Okna plastikowe dobrze izolują przed chłodem i hałasem, a odpowiednio zamontowane zapewnią nam komfort na długi czas.

Okna drewniane nie tylko dla domów jednorodzinnych

Dużym zainteresowaniem od wielu lat cieszą się okna drewniane – okna takie odznaczają się nie tylko wspaniałym wyglądem, ale i lepszymi właściwościami akustycznymi niż klasyczne okna PCV. Okna drewniane wybierane są głównie przez wzgląd na ich wygląd: doskonale prezentują się one przy elewacjach loftowych czy skandynawskich, nadają charakteru i podnoszą estetykę. Okna tego typu wymagają odpowiedniej konserwacji raz na jakiś czas, dzięki czemu lepiej będą chronić przed chłodem.

Funkcjonalne okna pasywne

Szukając okien, które wspierać będą odzyskiwanie energii i zachowanie ciepła wewnątrz domu czy mieszkania warto zwrócić uwagę na okna pasywne. Nowoczesne okna pasywne, do niedawna kojarzone wyłącznie z domami pasywnymi, mogą być montowane również w mieszkaniach. Ich budowa pozwala na lepszą izolację termiczną oraz na odzyskiwanie ciepła.

Share: