Okna bez skazy

1665
0
Share:
Okna bez skazy

Mycie okien to jedna z najbardziej znienawidzonych czynności. Mimo usilnych starań i długich godzin spędzonych na starannym dopieszczaniu każdego elementu, na szybie wciąż pozostają zacieki i zabrudzenia, a jedynym efektem naszych działań są nieestetyczne smugi. Jak efektownie myć okna? Sprawdź nasze rady!

Niezawodne, domowe sposoby

Większość z nas do mycia okien używa standardowego płynu do szyb i ręczników papierowych. Mimo tego, że producenci gwarantują olśniewające efekty, finalny rezultat prac często pozostawia wiele do życzenia. Jeśli okna dawno nie były myte, wielkie porządki warto zacząć od przetarcia okien suchą ściereczką, która usunie kurz. Po szybkim, wstępnym zabiegu możesz przystąpić do mycia zasadniczego.

Twoim sprzymierzeńcem w walce o nieskazitelną czystość może okazać się ocet! Mało kto wie, że mieszanina wody z octem może zdziałać cuda – okna będą czyste, lśniące i idealnie przezroczyste. Ocet możesz zastąpić sokiem z cytryny, jednak to rozwiązanie będzie zdecydowanie droższą opcją. Pamiętaj, że proporcje wody i substancji myjącej powinny wynosić 1:1.

Jeśli nie chcesz, żeby kurz i osad przywierał do powierzchni okien, do ciepłej wody dolej niewielką ilość płynu do zmiękczania tkanin. Taka mieszanka nie tylko dokładnie umyje okna, ale również nada im świeży, przyjemny zapach, który długo będzie utrzymywał się w pomieszczeniu.

Popularnym sposobem naszych babć na efektywne mycie okien jest przecieranie szyb gazetami. Z pozoru absurdalny sposób może przynieść zaskakujące efekty!

Sprytne ściereczki

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się ściereczki z mikrofibry. Zaleca się przecierać okna najpierw w kierunki pionowym, a następnie poziomym. Użycie ściereczek to pewny sposób na nieskazitelnie czyste okna.

Share: