Okna aluminiowe – poznaj ich wady i zalety!

1695
0
Share:
Okna aluminiowe – poznaj ich wady i zalety!

Okna aluminiowe są ciekawą alternatywą dla popularniejszych modeli z tworzyw sztucznych i plastiku. Jeszcze jakiś czas temu okna aluminiowe montowane były przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej, jednak  z roku na rok przybywa prywatnych inwestorów decydujących się wyposażyć swoje domy w okna z ramami z metalu. Czym charakteryzują się tego typu okna?  Sprawdź!

Wytrzymałe i nowoczesne

Okna aluminiowe cieszą się dużą popularnością w nowoczesnym budownictwie. Ze względu na podatność aluminium na formowanie, producenci oferują niebanalne okna z metalowymi ramami w nietypowych kształtach. Oszklenia osadzone w wąskich ramach o chłodnym wykończeniu doskonale harmonizują z minimalistycznymi projektami budynków. W sprzedaży dostępne są modele w niemal wszystkich kolorach tęczy.

Aluminiowe okna zaskakują swoimi parametrami i wytrzymałością. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się energooszczędne okna o niskim parametrze Uw. Odporne na działanie czynników zewnętrznych aluminium zachowuje swoją nienaganną formę pomimo ekspozycji na zmienne warunki pogodowe. Wymieniając walory nowoczesnego rozwiązania, nie sposób pominąć jeszcze jednej zalety  – okna aluminiowe wyjątkowo łatwo utrzymać w nieskazitelnej czystości.

Druga strona medalu

Czynnikiem mogącym zniechęcać do kupna aluminiowych okien jest stosunkowo wysoka cena. Ponadto, decydując się na wstawienie do domu czy mieszkania aluminiowych ram, należy pamiętać, że materiał nie może być poddany renowacji czy naprawie. Ewentualne uszkodzenie okna oznacza konieczność wymiany go na nowy egzemplarz. Zanim zainwestujesz w aluminiowe ramy, warto skonsultować się ze specjalistą, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

Share: