Okna aluminiowe – co warto o nich wiedzieć?

422
0
Share:

Producenci okien proponują coraz to lepsze, bardziej dopracowane produkty mające zapewnić użytkownikom komfort codziennego życia i pozytywnie wpływać na estetykę budynków. Wśród wielu dostępnych opcji szczególnie dużą popularnością cieszą się w ostatnim czasie modele z ramami wykonanymi z aluminium. Co warto wiedzieć o metalowych profilach? Sprawdź, jakie są ich największe zalety!

Nowoczesne rozwiązania do domów prywatnych

Jeszcze do niedawna okna aluminiowe montowane były przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej. Dzisiaj na tego typu okna często decydują się inwestorzy budujący prywatne, nowoczesne domy. I trudno się dziwić! Wysokiej jakości aluminium cechuje się lekkością i wysoką trwałością. Ze względu na nieprzeciętną wytrzymałość mechaniczną i duże możliwości w zakresie obróbki wykorzystywane jest do produkcji ram do wielkoformatowych, ciężkich przeszkleń. W porównaniu do okien z tworzyw sztucznych i drewna, modele aluminiowe są znacznie mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Nie odkształcają się na skutek długotrwałej ekspozycji na niską i wysoką temperaturę. Ich atutem jest łatwość w utrzymaniu czystości. Wysłużone okna mogą zostać poddane recyklingowi.

Jakość i estetyka

Aluminiowe profile szczególnie przypadną do gustu wymagającym estetom. Ze względu na swoje właściwości, aluminiowe ramy mogą być bardzo wąskie. Szkło umieszczone w cienkiej ramie doskonale się prezentuje i optycznie wydaje się większe. Aluminiowe ramy malowane są proszkowo na ciekawe, wyraziste kolory. W salonach znajdziesz modele w wielu atrakcyjnych kolorach, na przykład antracytowym, granatowym czy bordowym. Niektóre z nich oklejane są drewnopodobną powłoką.

Share: