Najnowsze trendy w stolarce okiennej

357
0
Share:

Współcześnie producenci okien zaskoczą nas wieloma innowacjami i ciekawymi rozwiązaniami, które pozwolą cieszyć się komfortem i funkcjonalnością wybranych okien. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się okna ze szprosami i okna dźwiękoszczelne. Dlaczego?

Okna ze szprosami

Klasyczne okna ze szprosami kojarzymy przede wszystkim ze starymi, eleganckimi domami. Okna tego typu przywołują często na myśl również domy na wsiach. Dzisiaj tego typu rozwiązania wracają w wielkim stylu, pozwalając na zaaranżowanie budynku w stylu prowansalskim czy rustykalnym. Warto jednak zwrócić uwagę na kolosalne różnice konstrukcyjne okien ze szprosami kiedyś i dzisiaj.

Nie ma wątpliwości, że okna ze szprosami przyciągają uwagę i sprawiają, że fasada domu wygląda lepiej. Dawniej szprosy (czyli elementy wewnątrz okna) stanowiły element konstrukcyjny i niezbędny. Niestety, takie rozwiązanie negatywnie wpływało na szczelność i termoizolację okna przed chłodem. Dzisiaj, zamiast klasycznych szprosów stosowane są tzw. szprosy wiedeńskie – to nic innego jak naklejane szprosy z obu stron szyby. Takie szprosy nie mają żadnego negatywnego wpływu na jakość okien, a dodatkowo spełniają wymagania estetyczne i oczekiwania klientów. Okna szprosowe prezentują się najlepiej w domach stylizowanych na rezydencje, jak również w domach w stylu loftowym czy skandynawskim. Szprosy mogą mieć różnorodną grubość i wykończenie, co pozwala na wybranie idealnego rozwiązania dla siebie.

Okna dźwiękoszczelne – idealne do miasta

Hałas może skutecznie uprzykrzać nam życie. Chcąc odgrodzić się od hałasu warto zastanowić się nad oknami dźwiękoszczelnymi, które pozwolą na zminimalizowanie szumu od strony ulicy i zapewnienie nam ciszy w naszych mieszkaniach. Okna dźwiękoszczelne to struktury wieloszybowe, z odpowiednią konstrukcją ramy i klejeniem jej na całej długości.

Share: